Selfie fatwą obłożone

# Selfie4Siauw
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Popularny indonezyjski kleryk muzułmański wydał fatwę przeciwko selfies, co doprowadziło do serii prowokujących selfies wykonanych przez dziesiątki osób.

# Selfie4Siauw
# Selfie4Siauw

Felix Siauw, dobrze znany lokalny pisarz i mówca wyraził pogardę wobec „bezwstydnych” kobiet, które opublikowały swoje selfies i zakwestionował ich „czystość”. W licznych komentarzach na Twitterze 30-letni kleryk, który nazywa siebie „sługą Allaha” i zwolennikiem „założenia kalifatu rządzonego na prawach szariatu”, wyjaśnił, dlaczego muzułmanie powinni unikać selfies.

Siauw napisał: „Jeżeli robimy sobie selfie, ustawiamy się, wybieramy swoją najlepszą pozę, a następnie jesteśmy zachwyceni i pod wrażeniem samego siebie – nazywa się to dumą”. W innej wiadomości: „W dzisiejszych czasach wiele kobiet muzułmańskich robi sobie selfie bez żadnego wstydu. (…) Mój Boże – gdzie podziała się czystość tych kobiet?”.

Komentarze wywołały oburzenie na Twitterze i w innych mediach społecznościowych. Wielu użytkowników opublikowało na przekór swoje selfies, a popularność zdobył hashtag # Selfie4Siauw.

JK, na podst. www.ibtimes.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze