Sarkozy przechodzi do działania w sprawie multi-kulti

Sarkozy
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Sarkozy może jako ostatni z trójki europejskich przywódców (wraz z Angelą Merkel i Davidem Cameronem) zadeklarował fiasko multikulturalizmu, ale pierwszy chce podjąć konkretne działania.

Na spotkaniu z posłami swojej partii UMP powiedział, że chce podjąć konkretne środki co do miejsca islamu we Francji i jego zgodności ze świeckim prawem państwa. Powiedział, że Francuzi „drogo zapłacili” za swoją ślepotę w stosunku do imigracji w latach 80, kiedy debata na ten temat była tabu. „Miejsce miała rosnąca przepaść pomiędzy zainteresowaniami mediów, a zaniepokojeniem przeciętnych Francuzów. Wczorajsi rasiści są dzisiejszymi populistami”, powiedział Sarkozy.

SarkozyPatrząc na rosnące wskaźniki Frontu Narodowego Martine Le Pen, Sarkozy przejął jeden z tematów poruszanych przez Le Pen – muzułmanów blokujących ulicę w czasie modlitw, mówiąc: „Mieliśmy debatę na temat burki i poszło dobrze. Teraz musimy podjąć debatę na temat kazań na ulicach. W świeckim kraju nie ma potrzeby wzywać do modlitw”, dodaje Sarkozy.

Sekretarz generalny UMP Jean-François Copé podkreśla, że debata, która będzie miała miejsce w kwietniu, to nie ukłon w stronę Frontu Narodowego: “Martine Le Pen podnosi problemy, ale nie pracuje nad rozwiązaniami. UMP zaoferuje rozwiązania problemów, które były ignorowane przez socjalistów, zbyt zawstydzonych, by cokolwiek zrobić”.

AX na podst. The Connexion

connexionfrance.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze