Samobójczy zamach w Iranie. Rośnie liczba ofiar

Islamski totalitaryzm: rytualne samobójstwo
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Do co najmniej 38 wzrosła liczba ofiar, a około 50 zostało rannych w wyniku podwójnego zamachu samobójczego w pobliżu szyickiego meczetu na południowym wschodzie Iranu – poinformowały irańskie media powołując się na miejscowy Czerwony Półksiężyc.

Do ataku doszło przed meczetem immama Husajna w mieście Czachbahar w pobliżu granicy z Pakistanem podczas uroczystości z okazji muzułmańskiego święta Aszura. Wśród zabitych są kobiety i dzieci.

Jeden z zamachowców wysadził się w powietrze przed meczetem, a drugi w tłumie wiernych – podała państwowa telewizja.

Islamski totalitaryzm: rytualne samobójstwo
Islamski totalitaryzm: rytualne samobójstwo

– Wybuch, do którego doszło przed meczetem w Czachbaharze, zabił kilkunastu i ranił wielu spośród wiernych modlących się w święty dla szyitów dzień Aszury – mówił wcześniej przedstawiciel miejscowych władz Mohammad Jakub Dżadgal, podając mniejszą liczbę ofiar.

Aszura upamiętnia męczeńską śmierć imama Husajna – wnuka Mahometa i syna protoplasty szyizmu, imama Alego. Według szyickiej tradycji, imam Husajn zginął śmiercią męczeńską w roku 680 w bitwie pod Karbalą z armią kalifa Jazyda z dynastii Umajjadów.

Atak na meczet i zabijanie muzułmanów nie spotkało się z reakcją ze strony społeczności muzułmańskiej w Europie. Do protestów dochodzi głównie gdy tzw. „niewierni” (niemuzułmanie) są autorami aktów przemocy, których ofiarą padają muzułmanie.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze