Samobójczy atak w Pakistanie. „Sam naliczyłem 40 ciał”

Islamski totalitaryzm: rytualne samobójstwo
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Co najmniej 42 osoby zginęły, a ponad 50 zostało rannych w zamachu samobójczym na północnym zachodzie Pakistanu przy granicy z Afganistanem – poinformowały lokalne władze. Ofiary to ludność, która w chwili ataku czekała na dostawę żywności. – Sam naliczyłem 40 ciał, ale ofiar śmiertelnych może być więcej, bo kilkoro rannych jest w stanie krytycznym – powiedział Dosti Rehman ze szpitala rządowego w regionie.

Przedstawiciel szpitala rządowego w regionie zastrzegł, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, gdyż kilkoro rannych jest w stanie krytycznym.

Do ataku doszło na pakistańskich obszarach plemiennych, w Khar – głównym mieście regionu Bajaur, przy granicy afgańskiej.

Islamski totalitaryzm: rytualne samobójstwo
Islamski totalitaryzm: rytualne samobójstwo

Jak poinformował funkcjonariusz miejscowej policji, zamachu najprawdopodobniej dokonała kobieta. Kamikadze, który miał na sobie tradycyjną kobiecą burkę, najpierw rzucił dwa granty w tłum zebrany przed punktem wydawania żywności, następnie zdetonował kamizelkę wyładowaną ładunkami wybuchowymi.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze