Salvini: antysemityzm w Europie szerzą głównie muzułmanie

Według najnowszych sondaży, gdyby wybory parlamentarne odbywały się we Włoszech teraz, Matteo Salvini zostałby premierem. Jako wicepremier i minister spraw wewnętrznych dał się poznać głównie jako przeciwnik imigracji, który skutecznie powstrzymywał masową nielegalną imigrację z Afryki do Włoch.

Partia Salviniego, Lega (Liga), która jest bardzo krytyczna wobec Unii Europejskiej, obecnie pokonuje wszystkie inne partie polityczne w sondażach, z poparciem 34%. Obecnie prowadzi intensywną kampanię przed wyborami lokalnymi w regione Emilia-Romania, (stolica: Bolonia), tradycyjnym bastionie lewicy.

Polityczni rywale chcą pozbawić go immunitetu parlamentarnego, aby mógł stanąć przed sądem za to, że w sierpniu 2018 r. jako minister spraw wewnętrznych zablokował statek z 150 migrantami na pokładzie przez prawie tydzień u wybrzeży Sycylii, zanim w końcu dopuścił go do portu, gdy Albania, Irlandia i włoski Kościół Katolicki zgodziły się ich przyjąć. „Broniłem granic, bezpieczeństwa i godności mojego kraju i jestem z tego dumny” – powiedział o tym Salvini. W marcu 2019 r. włoski senat odrzucił ten postulat i stwierdził, że Salvini działał w interesie Włoch. Lega jest jednak również przedmiotem dochodzenia w sprawie domniemanego otrzymania finansowania ze źródeł rosyjskich, czemu partia zaprzecza.

Przy okazji zainicjowanej przez siebie debaty w senacie włoskim na temat antysemityzmu, Salvini nalegał na przyjęcie takiej definicji antysemityzmu, który obejmie działania przeciw Izraelowi, takie jak ruch BDS (Bojkot, Dywestycje, Sankcje).

Oto jego odpowiedzi w tej kwestii na pytania dziennika „Israel Hayom”.

– 75 lat po wyzwoleniu Auschwitz, dlaczego ponownie doświadczamy gwałtownego wzrostu antysemityzmu w Europie?

– Myślę, że ma to związek ze wzmocnieniem islamskiego ekstremizmu i fanatyzmu w ostatnich latach. Co najważniejsze, wiąże się to z faktem, że niektórzy naukowcy i media są zmobilizowani przeciwko Izraelowi i tworzą nienawiść do Izraela, aby usprawiedliwić antysemityzm. Istnieje oczywiście antysemityzm małych grup mniejszości politycznych – nazistów i komunistów. Ale teraz masowa obecność migrantów pochodzących z krajów muzułmańskich w Europie, wśród których jest wielu fanatyków, otrzymujących pełne poparcie niektórych intelektualistów, szerzy antysemityzm również we Włoszech.

– Mówi się jednak, że ten antysemityzm wiąże się z powstaniem nowych prawicowych partii w Europie.

– Istnieje skrajnie prawicowy antysemityzm i skrajnie lewy antysemityzm, który jest zinstytucjonalizowany. Można tu pomyśleć o Jeremym Corbynie z brytyjskiej Partii Pracy lub lewicowych aktywistach w Niemczech, którzy nie chcieli być tacy jak naziści i skończyli bojkotem izraelskich produktów. Jestem jednak pewien, że główną przyczyną obecnego antysemityzmu jest duża liczba muzułmanów w Europie.

JotPe, na podst. https://www.israelhayom.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign