Salafici nawołują do bojkotu lokalnych wyborów we Francji

Billboard
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Organizacja Anâ-Muslim (“Jestem muzułmaninem”) nawołuje do bojkotu lokalnych wyborów we Francji.

Anâ-Muslim jest organizacją typu non-profit uznawaną przez francuski rząd. Jej członkowie dzielą się swoją salaficką wizją islamu na stronie internetowej organizacji, na Twitterz i Facebooku oraz przez YouTube. Kilka dni temu Anâ-Muslim zaapelowała do muzułmanów, żeby zbojkotowali francuskie wybory municypalne, które mają się odbyć 23 i 30 marca. Tłumaczy taką decyzję wieloma religijnymi argumentami oraz stwierdzeniem, że dla muzułmanina głosowanie jest aktem poddania się, podczas gdy wstrzymanie się od głosu jest stawieniem oporu.

Billboard
Allach naszym jedynym prawodawcą. Nie prawnicy, nie burmistrzowie. (broszura salaficka)

Na swojej stronie organizacja wyjaśnia, że kampania jest skierowana do muzułmanów między 18 a 40 rokiem życia. Argumentują , że odmowa udziału we francuskiej polityce jest sposobem na „zachowanie wiary”: Głosowanie oznacza uznanie władzy ludzi na ziemi i przyznanie im absolutnej niezależności w tworzeniu własnych praw, które nie mają nic wspólnego z islamem”. Celem organizacji, jak to opisano w jej misji, jest uczenie muzułmanów islamu, ponieważ muzułmanie są jedynymi, którzy mogą kontrolować swe przeznaczenie i brać udział w jego odrodzeniu w celu zbawienia ludzkości.

Przedstawiciel Anâ-Muslim powiedział France24, że organizacja nie może udzielić wywiadu, gdyż wszyscy jej członkowie są zajęci w kampanii na rzecz bojkotu.

———–

Komentarz pod tekstem:

Jest to pierwszy przypadek, gdy muzułmańska organizacja nawołuje do bojkotu wyborów z powodów religijnych. W przeszłości były podobne bojkoty, ale ze strony nieformalnych grup islamistów. Po raz pierwszy oficjalnie uznawana przez państwo organizacja muzułmańska nawołuje do bojkotu z powodów religijnych. (Omar [fikcyjne imię], ekspert w dziedzinie ruchów islamistycznych we Francji.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook