Rosyjski islamolog: Czeka nas islamska rewolucja w Turcji

kon-trojanski-turcja
| 33 komentarzy|
image_pdfimage_print

Szef wydziału Studiów Islamskich w Instytutcie Orientalistyki Rosyjskiej Akademii Nauk i członek rady naukowej Carnegie Center w Moskwie, Alieksiej Małaszenko uważa, że Turcja nieuniknienie zmierza w stronę rewolucji islamskiej.

„Turcja nie została wpuszczona do Europy, islamizacja postępuje i będziemy świadkami wariantu islamskiej rewolucji”, powiedział Małaszenko w wywiadzie dla dziennika Izwiestija. Trudno jest mu przewidzieć kiedy to się wydarzy, ale “ciągle można tam jeszcze jeździć” na wakacje, uspokoił rosyjskich turystów.

Rosyjski islamolog uważa również, że Libia jest następnym kandydatem do rewolucji po Egipcie. „Intuicja podpowiada mi, że to może być Libia. „Bieda, dzikie plemiona i nudny Kadafi”, wyjaśnia swoje stanowisko. Małaszenko jest przekonany, że takie niepokoje w państwach muzułmańskich „z nowoczesnymi środkami komunikacji i średniowiecznymi stadardami życia”, były nieuniknione. (p)

AX na podst. Interfax

interfax-religion.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze