Rosyjscy dżihadyści zastrzeleni w policyjnej zasadzce

Akcja rosyjskich komandosów
| 19 komentarzy|
image_pdfimage_print

Komandosi z rosyjskiej policji zabili dwóch islamistów podejrzanych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego w Moskwie. Trzeci z niedoszłych zamachowców został aresztowany.

Akcja rosyjskich komandosów
Akcja rosyjskich komandosów

Jak podały w poniedziałek źródła rządowe, obaj terroryści zostali zabici na miejscu w wyniku intensywnej strzelaniny, podczas przygotowanej przez policję zasadzki w mieście Orechowo-Zujewo na zachód od stolicy.

Ranny został jeden komandos; nie było ofiar wśród osób postronnych.

Islamiści planowali atak na nieokreśloną w komunikacie imprezę, w której miała uczestniczyć duża liczba ludzi. Wszyscy trzej przybyli do Rosji przed czterema tygodniami po odbyciu szkolenia w obozie talibów w Pakistanie i byli pod obserwacją policji.

Wkrótce po akcji powiadomiono o niej prezydenta Putina, który oznajmił, że władze rosyjskie „będą kontynuować politykę zera tolerancji wobec terroryzmu”. Siły bezpieczeństwa starają sie aktywnie zwalczać islamistów w Północnym Kaukazie, gdzie usiłują oni zbudować islamskie państwo niezależne od Rosji. Dagestan nad Morzem Kaspijskim to region, któremu przyglądają sie także amerykańscy śledczy, badający powiązania braci Carnajewów, zamachowców z Bostonu, z tamtejszymi dżihadystami.

PJ na podst.:
www.examiner.com (tamże wideo z akcji policyjnej wobec islamskiej sekty, która przez dziesięć lat żyła w podziemnej kryjówce bez ogrzewania i światła dziennego)
www.bbc.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze