Rosną prześladowania chrześcijan na świecie

Chrześcijańska organizacja Open Door opublikowała doroczną listę krajów prześladujących chrześcijan. Pierwsze miejsce tradycyjnie zajmuje Korea Północna, w której zabronione jest uprawianie jakiejkolwiek religii. Wśród pierwszych dwudziestu krajów są jeszcze dwa inne komunistyczne: Laos na miejscu 19 i Wietnam na 20 oraz hinduistyczne Indie, gdzie nacjonalistyczno-religijna ideologia rzadzącej partii jest odpowiedzialna za ataki na 100 kościołów i morderstwa 10 chrześcijan.

Wśród pierwszych dwudziestu krajów o największych prześladowaniach chrześcijan znajduje się 13 państw muzułmańskich (najwyżej: Afganistan, Somalia, Libia, Pakistan i Sudan) oraz dwa o znaczących muzułmańskich mniejszościach, które walczą z chrześcijanami (Nigeria i Erytrea). Największy wzrost przemocy wobec chrześcijan zanotowano w Pakistanie i Nigerii. (g)

Źródło: dailymail.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom

Pakistan pogrąża się w islamskim fanatyzmie