Austria: Chrześcijańscy uchodźcy boją się muzułmanów

Z uwagi na przemoc jakiej chrześcijańscy uchodźcy doświadczają ze strony muzułmanów, Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan w Europie wzywa do tworzenia domów azylanta, w których przebywać będą wyłącznie chrześcijanie.

 

W swoim corocznym raporcie na temat przemocy wobec chrześcijan w Austrii i Europie informują, że uchodźcy wyznania chrześcijańskiego są prześladowani przez swoich muzułmańskich towarzyszy a nawet przez ochroniarzy islamskiego wyznania. „W ośrodkach dla uchodźców spotykają się z przemocą, groźbami, dyskryminacją i prześladowaniem z powodu swojej chrześcijańskiej wiary”, mówi Ellen Kryger Fantini zarządzająca Obserwatorium.

Również w Niemczech w ubiegłym miesiącu wzrosła liczba ataków muzułmanów na chrześcijan w ośrodkach, a także pojawiły się doniesienia o radykalnych muzułmanach zmuszających chrześcijan do przyjęcia islamu. Akcja na rzecz Prześladowanych Chrześcijan szacuje, że jest około 40 tysięcy szukających azylu, którzy są obiektami prześladowań religijnych, większość z nich to chrześcijanie. W tej sytuacji pojawiają się naciski na rządy europejskie, by stworzyć ośrodki wyłącznie dla jednej grupy religijnej. (j)

źródło: Christian Daily

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Komentarze po ataku na Salmana Rushdiego

Francja chce zmienić prawo, żeby wyrzucić imama

Czy Salman Rushdie został uciszony?