Rosja zmaga się z nielegalną imigracją

moscow
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja moskiewska zatrzymała ponad 260 muzułmanów, z których 180 może zostać deportowanych jako nielegalni imigranci.

moscow

Jak podała agencja Nowosti, akcja policji miała miejsce po otrzymaniu informacji o „nielegalnej działalności” w domu w Mytiszczi, 19 km od Moskwy. Muzułmanie zgromadzili się tam na wspólną modlitwę i „iftar”, ceremonialny posiłek jedzony w ramadanie.

„Nic nielegalnego się tam nie działo, chcieli się pomodlić i porozmawiać o swoich problemach”, powiedział Bachrom Kamrajew ze stowarzyszenia Memoriał. „Nie mają innego miejsca”.
Jednak rzecznik policji oznajmił, że 180 z zatrzymanych naruszyło przepisy imigracyjne i mogą zostać deportowani. Po roku 2000 przybyły do Rosji miliony imigrantów ze zubożałych byłych republik sowieckich w Środkowej Azji. Według danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) nielegalni imigranci stanowią w tym kraju ok. 7% siły roboczej, co stawia go na pierwszym miejscu w świecie. Część Rosjan oskarża Azjatów i przybyszy z Kaukazu o to, że odbierają miejscowym pracę, tworzą gangi etniczne i nie respektują rosyjskich tradycji.

W lipcu policja prowadzi w Moskwie operację o nazwie „Bariera 1”, podczas której zatrzymano już ponad 2500 imigrantów. Władze zamierzają zaostrzyć działania przeciwko nielegalnym, m.in. poprzez wymóg okazywania przez nich na granicy zagranicznego paszportu – obecnie legitymują się paszportami byłych republik sowieckich.
Aleksander Roszczupkin, zastępca szefa rosyjskiej służby bezpieczeństwa, FSB, powiedział niedawno w rosyjskim parlamencie, że nielegalna imigracja stanowi zagrożenie dla kraju nie tylko w aspekcie miejsc pracy:

„Spodziewamy się, że toczące się konflikty, szczególnie w Syrii i w rezultacie Arabskiej Wiosny, spowodują napływ bojówkarzy islamskich, którzy teraz nabierają praktycznego doświadczenia w walkach i przedostaną się do nas nielegalnymi kanałami imigracyjnymi”.

PJ na podst.:
www.en.rian.ru
www.en.rian.ru
www.en.rian.ru

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook