Rosja: Reżim Kadafiego ma plan samobójczy

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Reżim pułkownika Muammara Kadafiego ma plan zwany „samobójczym” – wysadzenie w powietrze Trypolisu w razie ataku na stolicę Libii powstańców – powiedział wysłannik Kremla do Libii Michaił Margiełow w wywiadzie dla dziennika „Izwiestija”.

„Premier libijski powiedział mi w Trypolisie: jeśli rebelianci zajmą miasto, nakryjemy je rakietami i wysadzimy w powietrze” – oświadczył dziennikowi Margiełow, który w czerwcu przebywał w Libii, gdzie spotkał się z przedstawicielami władz, a także z władzami powstańczymi.

„Sądzę, że reżim Kadafiego może mieć tego rodzaju plan samobójczy” – dodał Margiełow.
Wysłannik Kremla podał w wątpliwość dane amerykańskiego wywiadu o tym, że amunicja libijskich sił rządowych jest na wyczerpaniu.

„Kadafi nie użył dotąd ani razu rakiety ziemia-ziemia, których ma więcej niż wystarczająco. Teoretycznie Trypolis może odczuwać brak amunicji do czołgów czy pocisków do broni palnej. Ale rakiet i materiału wybuchowego pułkownik ma sporo” – powiedział Margiełow.

Zdaniem tego wysłannika prezydenta Rosji do Afryki sytuację w Libii można znormalizować bez pułkownika Kadafiego, zwłaszcza, że, jak powiedział, „prawdziwa władza spoczywa w rękach premiera i innych członków rządu”.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze