Salvini: „Obecność terrorystów na łodziach imigrantów z Libii to pewnik”

Chaos w Libii związany z ofensywą Khalifa Haftara zwiększył ryzyko obecności terrorystów na łodziach imigrantów zmierzających do Włoch, uważa minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini. Tym samym potwierdził zamknięcie portów włoskich.

„Infiltracja terrorystów islamskich nie jest już dłużej ryzykiem, stała się pewnością: dlatego jest moim obowiązkiem podtrzymać zakaz dobijania do włoskich wybrzeży”, powiedział Salvini w radiowym wywiadzie w środę.

Salvini odmówił odpowiedzi, czy stanowisko Włoch się zmieni, jeżeli konflikt w Libii przekształci się w wojnę na pełną skalę.

Portal euroislam.pl informował na początku kryzysu imigracyjnego, na podstawie informacji włoskich służb, że terroryści mogą wykorzystywać ruchy migracyjne żeby dostać się do Europy. (j)

źródło: Reuters

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Światowy Dzień Hidżabu: „wątpliwa inicjatywa”

Andaluzja: dżihadysta zaatakował w kościele. Co wiemy?

Indie: młodzi muzułmanie zagrożeni radykalizacją