Rewolucja w Egipcie – nie dla Koptów

Totalitaryzm islamski, nasilenie prześladowań Koptów w Egipcie po rewolucji
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ksiądz i trzech diakonów zaginęło. Atak nastąpił ostatniej nocy w Soul, mieście leżącym około 30 km na południe od stolicy Egiptu. Dwanaście tysięcy chrześcijan jest objętych godziną policyjną. Przemoc wobec chrześcijan została wywołana związkiem między koptyjskim mężczyzną i muzułmanką.

Jeden kapłan i trzech diakonów zaginęło po ataku na lokalną społeczność koptyjską, jaki miał miejsce ostatniej nocy ze strony około 4000 muzułmanów w miejscowości Soul (30 km na południe od Kairu). Tłum zaatakował domy chrześcijan, podpalając jednocześnie koptyjski kościół pod wezwaniem św. Mina i Jerzego, a wszystko, rzekomo ze względu na związek miłosny chrześcijanina z muzułmanką.

Świadkowie podają, że tłum uniemożliwił straży pożarnej wjazd do tej miejscowości. Ojciec Yosha, ksiądz z niewielkiej parafii i trzech diakonów zaginęło i nikt nie wie, co się z nimi obecnie dzieje. Niektórzy uważają, że zginęli w pożarze, który doszczętnie zniszczył cały budynek kościelny. Inni z kolei twierdzą, że znajdują się oni nadal w rękach porywaczy i są przetrzymywani w jednym z budynków parafialnych.

Kiedy tłum zaatakował kościół, wewnątrz doszło do wybuchu pięciu lub sześciu butli z gazem, muzułmanie zbezcześcili krzyż i zburzyli kopuły nad kościołem.

Totalitaryzm islamski, nasilenie prześladowań Koptów w Egipcie po rewolucji
Totalitaryzm islamski, nasilenie prześladowań Koptów w Egipcie po rewolucji

Żołnierze stacjonujący w miejscowości Bromil, siedem kilometrów od Soul, początkowo omówili przyjazdu do Soul. Gdy dowództwo w końcu wysłał wojsko,  starsi muzułmanie z tej miejscowości odprawili ich, mówiąc, że wszystko jest już  „pod kontrolą”. Jednocześnie wprowadzono godzinę policyjną dla 12.000 chrześcijan.

Więcej na: pkpw.org

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze