Raport o gangach pakistańskich gwałcicieli jednak zostanie ujawniony w Wielkiej Brytanii

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd brytyjski ugiął się pod naciskiem opinii publicznej i wbrew swoim wcześniejszym stwierdzeniom zgodził się na ujawnienie rządowego raportu o gangach gwałcicieli, pochodzących głównie z Pakistanu.

Jeszcze parę tygodni temu rząd, od którego „The Independent” domagał się przedstawienia raportu powołując się na ustawę o dostępie do informacji, oświadczył, że jest to materiał wewnętrzny, a „przedstawienie jego zawartości może wprowadzić w błąd, gdy będzie publiczne i  przedstawione bez kontekstu” (pisaliśmy o tym).

Po zebraniu ponad 100 tysięcy podpisów pod petycją domagającą się ujawnienia raportu, sprawą zajął się parlament, który dał rządowi czas do 20 maja na jasną odpowiedź na pytanie, czy ujawni gotowy materiał. Kiedy rozpoczynano przygotowanie raportu w 2018 roku, ówczesny minister spraw wewnętrznych zapewniał, że nie pozwoli, aby przed ujawnieniem prawdy wstrzymały go względy „wrażliwości kulturowej czy politycznej”. Nie wiadomo, kiedy i w jakiej formie raport zostanie ujawniony, ale ma to nastąpić w tym roku.

O sprawie gangów gwałcicieli w różnych miastach brytyjskich pisaliśmy wielokrotnie, m.in. tutaj, tutaj i tutaj. (g)

Źródło: The Independent

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook