Pierwsi pakistańscy gwałciciele z Rotherham skazani

xyz
Od góry od lewej: Mohammed Whied, Waleed Ali, Asif Ali, Sageer Hussain; Basharat Hussain, Masoued Malik, Naeem Rafiq, Ishtiaq Khaliq.
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Parokrotnie pisaliśmy o skandalu w Rotherham, niedużym angielskim mieście, gdzie od roku 1997 gangi pakistańskich gwałcicieli wykorzystywały seksualnie miejscowe dziewczynki.

Ofiar było co najmniej 1400, a być może nawet 2000. Przez wiele lat sprawcy pozostawali bezkarni, ponieważ miejscowe władze, policja i służby społeczne bały się oskarżeń o rasizm, gdyby prowadziły dochodzenia w sprawie pakistańskich przestępców. Dochodzenia zaczęły się dopiero po opublikowaniu w 2014 raportu prof. Alexis Jay.

W piątek zakończył się proces gangu ośmiu gwałcicieli, którzy dostali kary od 5 do 19 lat więzienia. Główny oskarżony, Sageer Hussain, dostał 19 lat. Jego trzech innych braci i wuj zostało skazanych w poprzednim procesie w lutym 2016 na kary 35, 25, 19 i 10 lat więzienia. Hussain powiedział w telewizji dwa lata temu, że problem polega na tym, że dziewczyny kłamią: „Te młode dziewczyny, one ubierają się w minispódniczki, idą do klubów i wychodzą z kolesiami, i budzą się następnego dnia i krzyczą, że zostały zgwałcone”. Gwałconej trzynastolatce powiedział, że „białe dziewczyny nadają się tylko do seksu, wszystkie to kurwy”, a w czasie gwałtu doradzał ofierze: „Krzycz, żeby moi kumple usłyszeli i przyszli popatrzeć”.

Zakończony właśnie proces oparty był na zeznaniach trzech ofiar, z których najmłodsza, kiedy po raz pierwszy została zgwałcona, miała w 2003 roku 13 lat. Złożyła wówczas zeznania na policji. Dowód w sprawie, jej splamiona sukienka w tajemniczy sposób wtedy zniknął, podobnie jak taśma z jej zeznaniami i dokumenty z fundacji, która się nią opiekowała. Dziewczynka wycofała potem swoje zeznania, gdy bandyci zagrozili gwałtem zbiorowym na jej matce i spaleniem domu. Cała rodzina wyjechała do Hiszpanii i dopiero po wznowieniu sprawy w 2014 ofiara, już dorosła, zdecydowała się ponownie zeznawać. Dziś czuje, że sprawiedliwości stało się zadość. „On zabrał mi moje życie, teraz jego zostało mu zabrane” – mówiła po ogłoszeniu wyroku.

Na pewno nie jest to ostatni proces gwałcicieli z Rotherham. Według National Crime Agency prowadzonych jest 17 różnych postępowań w sprawie 163 przestępstw. Podejrzanych jest obecnie 38 osób, a o wiele więcej jest „w kręgu podejrzeń”. Zidentyfikowano 133 ofiary – co prawdopodobnie znaczy, że tyle gotowych jest zeznawać.

Procesów policjantów, radnych miejskich, pracowników opieki społecznej, którzy przez lata umożliwiali bezkarne gwałcenie setek nastoletnich dziewczynek, na razie nie zapowiedziano.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Grzegorz Lindenberg, na podstawie
BBC: http://www.bbc.com/
The Guardian: https://www.theguardian.com/
The Telegraph http://www.telegraph.co.uk//

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook