Kolejny skandal z gangiem pakistańskich stręczycieli

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Skala gwałtów i zmuszania do prostytucji w brytyjskim mieście Telford, dokonanych przez mężczyzn pakistańskiego pochodzenia może przekroczyć 1000 osób i istnieją obawy, że okaże się o wiele większym skandalem, niż sprawa podobnego gangu z Rotterham.

Dziewczęta z Telford były wykorzystywane, gwałcone i zmuszane do prostytucji. Podejrzewa się także zabójstwa. Sprawcami miał być, podobnie jak w wielu innych przypadkach, gang mężczyzn pochodzących z Pakistanu. Ofiary miały nawet 13 lat.

W Telford w latach 2015-16 odnotowano 337 zgłoszeń dotyczących wykorzystywania seksualnego dzieci. Pomiędzy wrześniem 2014 a wrześniem 2015, przestępstw seksualnych przeciwko dzieciom było 256, podaje BBC. Tymczasem prokurator Nazir Afzal, który wcześniej nadzorował sprawy związane z ofiarami z Telford, uważa, że to „czubek góry lodowej”.

Śledztwo dziennikarskie przeprowadzone przez „Sunday Mirror” pozwoliło gazecie stwierdzić, że to najgorszy skandal związany z seksualnym wykorzystywaniem dzieci w brytyjskiej historii. Od 1980 roku ofiarami przestępstw mogło paść nawet powyżej 1000 nieletnich. Jednak już dane BBC wskazują, że odsetek spraw wynosi 15,1 na 10 tysięcy mieszkańców i jest wyższa niż w podobnych sprawach w Rochdale i Rotterham.

Pierwszym takim głośnym skandalem była sprawa w Rotherham, gdzie niezależne dochodzenie stwierdziło, że policja unikała „wątków pakistańskich”, żeby uniknąć oskarżeń o profilowanie rasowe. Rotherham i Rochdale to nie jedyne niesławne miasta. Gangi gwałcicieli i stręczycieli za ofiary obierały dzieci także w Sheffield, Halifax, Oxford, Derby, Birmingham, Manchester i innych miastach.

W grudniu 2017 The Quilliam Foundation założone przez muzułmańskiego reformatora Maajida Nawaza opublikowało raport, w którym okazało się, że w przypadku wśród 264 skazanych za udział w gangach stręczycieli 85% stanowiły osoby „azjatyckiego pochodzenia”, co w Wielkiej Brytanii oznacza osoby pochodzące z Pakistanu, Bangladeszu i Indii. (j)

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

źródło: BBC, Mirror

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook