Raper dżihadysta straszy Niemców masakrą

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

W wideo ISIS były raper z Berlina, Denis Cuspert, grozi Niemcom atakiem „uśpionej” grupy terrorystycznej na miarę masakry w „Charlie Hebdo” w Paryżu.

„We Francji czyny zostały spełnione, w Niemczech śpiący czekają” – śpiewa Cuspert, znany dawniej jako Desso Dog,  w trzyminutowym nagraniu. „Chcemy waszej krwi”. Efektowny filmik zawiera materiały filmowe przedstawiające ludzi stojących za atakiem na magazyn „Charlie Hebdo” i na żydowski supermarket, jak również materiały z wiadomości telewizyjnych z miejsc zbrodni.

Cuspert wzywa zwolenników ISIS w Niemczech do naśladowania terrorystów z Francji. „Nawet będąc w Europie, prowadźcie wasz dżihad” – śpiewa. – „ Allah was nagrodzi, położy kres nieczystym”.

raperPrzeplatając ujęcia z ataków w Paryżu z obrazami miast Europy i bojowników ISIS, walczących w Iraku i Syrii oraz z wyreżyserowanymi zdjęciami osób, które przygotowują się do strzelania i zamachów samobójczych, ostatnie „dzieło” Cusperta wygląda jak hollywoodzki zwiastun filmowy albo hip-hopowy teledysk, a nie terrorystyczna groźba.

Poprzednie video pokazywało Cusperta, jak uczestniczy w krwawym pozbawianiu głów kilku więźniów. Po pojawieniu się tego właśnie nagrania, dżihadysta stał się obiektem śledztwa prokuratorów federalnych w sprawie zbrodni wojennych.

Znany wcześniej jako raper i drobny kryminalista w Berlinie, Cuspert zradykalizował się w gronie niemieckich salafitów i opuścił kraj, wyjeżdżając do Egiptu w 2012. Rok później walczył w Syrii, wnosząc się po szczeblach stanowisk w ISIS, by stać się jednym z najbardziej zaufanych członków organizacji, który zajmuje się przyciąganiem do ISIS niemieckojęzycznych neofitów.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Władze służb bezpieczeństwa uważają jego propagandę za poważne zagrożenie, ponieważ może być wzorem do naśladowania dla części sfrustrowanych i nieszczęśliwych młodych mężczyzn, najbardziej skłonnych do przyłączenia się do terrorystów.

 

Roselit, na podstawie: http://www.thelocal.de

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook