Radykałowie islamscy działają globalnie (wyłowione z Sieci)

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Terroryści, muzułmańscy fanatycy i chwiejący się system bezpieczeństwa. Od Stambułu po Ełk, od Paryża po Filipiny.

Egipski system szkolnictwa pozostawia wiele do życzenia. Pedagog odpowiedzialna za zdrowie psychiczne uczniów znęcała się nad wychowankiem. Interesująca, frapująca i alarmująca lektura korespondencji z Aleksandrii. Watro przeczytać. Pióro Piotra Kalwasa gwarantuje wysoki poziom merytoryczny. Informacje z pierwszej ręki.

https://www.webnalist.com/

Społeczeństwa zachodnie popierają polityków, którzy w swoich programach mają walkę z radykalizmem islamskim. Na fali kryzysu społeczeństwa multikulturowego rosną notowania Putina na arenie międzynarodowej. Czy Europa potrzebuje Rosji, żeby zatrzymać proces islamizacji – zastanawia się Jan Rokita. Można się nie zgadzać, przeczytać trzeba.

http://wpolityce.pl/

Islamscy rebelianci przeprowadzili szturm na więzienie Cotabato na południu Filipin. Strzelanina między więźniami a służbami bezpieczeństwa trwała ponad dwie godziny. Uciekło ponad 150 osób, złapano 4 zbiegów. Radykałowie islamscy działają globalnie.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

http://wiadomosci.wp.pl/

image003
Więzienie Cotabato

Portret 18-latki z Izraela, dla której sylwester w Stambule okazał się ostatnim. Wzruszające… Zamach ten w istocie wymierzony był przeciwko zachodniej twarzy Turcji (żeby było ciekawiej, dziewczyna była izraelską Arabką). Klub „Reina” przyciągał artystów, obcokrajowców i liberalną młodzież. Życie straciło co najmniej 27 obcokrajowców.

http://wiadomosci.wp.pl/

image005
Layan Nasser zginęła w Stambule

Turecka policja poinformowała, że zna tożsamość mężczyzny odpowiedzialnego za masakrę, lecz jego personaliów nie ujawnia. Niektóre media podały, że służby w zawiązku z zamachem zatrzymały łącznie 27 osób. W tym kobiety i dzieci.

http://wiadomosci.onet.pl/

Adam Balcer, politolog, promotor włączenia Turcji do Unii Europejskiej wielokrotnie głosił tezy, które z dzisiejszej uznać należy za wysoce dyskusyjne. Cóż, dla wielu mediów status eksperta należy się nawet tym, którzy formułują diagnozy chybione. Komentarz Balcera pozostawiam koneserom.

http://wp.tv/

image007
Adam Balcer marzył o Turcji w EU (foto TV Republika)

Najnowsze doniesienia z Niemiec nie pozostawiają złudzeń – służby bezpieczeństwa się skompromitowały. Policja wiedziała, że zamachowiec z Berlina ma kontakty z Państwem Islamskim. Wiedzy tej nie wykorzystała. Cenę za zaniedbania zapłacili zwykli obywatele. Mimo tego Merkel ma się nadal nieźle.

http://wiadomosci.wp.pl/

Jeszcze parę miesięcy temu poprawne polityczne media pisały, że tylko rasista o kamiennym sercu może łączyć kwestię niekontrolowanej imigracji z terroryzmem. Rzeczywistość jednak szybko zweryfikowała ten sąd. Niemiecka policja przeszukuje ośrodek dla uchodźców w Berlinie. Działania te mają związek z ostatnim zamachem terrorystycznym.

http://fakty.interia.pl/

Włoskie media informują, że jeden z prominentów Państwa Islamskiego, Abu Abdullah al-Kosov alias Lavdrim Muhakseri, nazywany „rzeźnikiem Bałkanów”, wykorzystał falę imigracji do tego, żeby przedostać się do Europy. Departament stanu USA poszukuje go bezskutecznie do 2014 roku. Razem z nim na Starym Kontynencie przybywa minimum 400 terrorystów gotowych do ataku.

http://www.rmf24.pl/

image009
Muhakseri

Grzegorz Lindenberg z naszej redakcji skomentował ostatnie zajścia w Ełku w TVN24, a Jan Wójcik w Polskim Radiu 24. Zachęcam do oglądania i słuchania.

http://www.tvn24.pl
http://www.polskieradio.pl

Sporządził Piotr Ślusarczyk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook