Rada Birmingham zlekceważyła islamistyczny spisek

Albert Bore, szef rady miejskiej Birmingham
Albert Bore, szef rady miejskiej Birmingham
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Istnieją jasne dowody, że islamiści spiskowali, by przejąć szkoły w Birmingham, potwierdza dochodzenie rządu brytyjskiego.

Grupy szkolne i zarządcy byli zaangażowani w „skoordynowaną, celową i ciągłą akcję” w celu zainstalowania „nietolerancyjnego i islamistycznego etosu” w niektórych szkołach miasta, podsumowuje raport  sporządzony przez byłego szefa Jednostki Antyterrorystycznej Policji Metropolitarnej. Jego zdaniem inflitracja szkół przez skrajne ugrupowania islamistyczne miała prowadzić do radykalizacji uczniów w przyszłości.

Co gorsze, Rada Miejska Birmingham ignorowała informacje zgłaszane przez urzędników świadomych problemu już w roku 2012.

Albert Bore, szef rady miejskiej Birmingham
Albert Bore, szef rady miejskiej Birmingham

Na początku tego roku do mediów wyciekł list informujący o operacji Koń Trojański, który w listopadzie został zgłoszony do rady, a później do Home Office (brytyjski odpowiednik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych). Rada twierdziła, że list jest nieprawdziwy, ale jak okazało się, wiedziała o sprawie infiltracji szkół przez islamistów dużo wcześniej.

Powszechnie stosowaną praktyką było zastraszanie i terroryzowanie nauczycieli i dyrektorów szkół, a ci, którzy dalej nie akceptowali islamistycznych rządów, stawali się przedmiotem skarg do zarządców, byli oskarżani o islamofobię i wyrzucani ze stanowisk.

Jak wyglądała procedura zmiany dyrektorów szkół zastosowana przez islamistów:

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -
  • zidentyfikuj szkołę cel,
  • wybierz grupę rodziców salafitów,
  • wprowadź własnego zarządzającego szkołą,
  • zidentyfikuj kluczowych pracowników, którzy zakłócą działania szkoły od środka,
  • rozpocznij kampanię PR i  anonimowych listów.

Raport nie tylko opisuje problem, ale mówi, na jakie wzorce zachowań wśród szkół mają zwracać uwagę rady miejskie, by zapobiec w przyszłości podobnym przypadkom. Między innymi są to wszelkie odbiegające od zasad kwestie zatrudnienia, zastraszanie dyrektorów szkół, zmiany programu szkolnego, presja, by nie poruszać tematów wrażliwych czy nierówne traktowanie i segregacja płci.

Minister edukacji Nicky Morgan powiedział, że raport jest „niepokojący” i ministerstwo „podejmie kroki w celu naprawy sytuacji”.

JW. Na podst. http://news.sky.com/story/1305511/evidence-of-islamist-school-takeover-plot

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook