Puławy: protest przeciwko zjazdowi muzułmanów

Portal Lublin Nasze Miasto informuje: Ogólnopolski Zjazd Muzułmanów odbędzie się na początku lipca w Puławach. W mieście zawiązała się już grupa mieszkańców, którzy są przeciwni temu wydarzeniu.

– Jako mieszkańcy Puław, ale i po prostu Polacy, jesteśmy zaniepokojeni postępującą islamizacją Europy. Z okazji tego zjazdu, który ma się odbyć w Puławach chcielibyśmy przedstawić prawdziwe oblicze islamu i zagrożenia jakie niesie ze sobą ta zbrodnicza religia. Ja osobiście jestem ciekawy wiedzy i opinii w tej sprawie zarówno prezydenta miasta jak i Rady Miasta. Czy zdają sobie sprawę z tego, jakich „gości” będą gościć (nie bezpośrednio oczywiście ale jednak) – mam na myśli ludzi, którzy stawiają prawo koraniczne nad prawo świeckie i dopuszczają się w jego imię prawdziwych okropieństw takich jak gwałty czy kamienowanie – wyjaśnia Marek Raczyński, który w poniedziałek (3 czerwca) złożył pismo w puławskim Urzędzie Miasta w związku z nadchodzącym zjazdem.

PosterNa facebook’u protest przeciwko zjazdowi muzułmanów „polubiło” dotąd 340 osób.

Poprzedni zjazd muzułamanów odbył się w 2001 roku. – Zdecydowaliśmy się na Puławy, bo bardzo dobrze wspominamy przyjęcie nas przez mieszkańców ostatnim razem. Liczymy również, że i tym razem wszystko odbędzie się w tak przyjaznej atmosferze jak ostatnio – wyjaśnia Paweł Dudek, rzecznik prasowy XXVII Ogólnopolskiego Zjazdu Muzułmanów, który odbędzie się w dniach od 4 do 7 lipca.”

Tyle LublinNaszeMiasto. Jak dodaje z kolei portal NaTemat, „lokalne fora internetowe zalała fala ksenofobicznych komentarzy. Autorzy niektórych wzywają, by przemocą rozprawić się z muzułmanami”.

Portal cytuje przykłady wpisów:
– Dwa dni przed urodzinami taki event, że trzeba przyjechać i wspomóc pacyfikację
– Ugośćmy przybyszów wedle starych obyczajów, bigosem, kiełbasą, po długiej podróży na pewno będą głodni
– Muzułmanie to nie są ludzie. To podludzie. Pałają rządzą krwi, mordują niewinnych ludzi. Aż chyba pojadę na ten zjazd z metalową pałą.
– Niech wypier…… z Polski albo siedzą cicho w domach, brudasy jedne, zjazdów im się zachciało.
– Po co w Puławach, zapraszamy na Majdanek.

NaTemat pisze, że również na FB czterdziestu 40 mieszkańców Puław opowiedziało się za zjazdem: „chcemy pokazać, że miasto jest gotowe ugościć zjazd”. Portal przypomina także artykuł kodeksu karnego, który mówi, że „kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego Kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

PJ, na podst. http://lublin.naszemiasto.pl/artykul/1880448,pulawy-protestuja-przeciwko-zjazdowi-muzulmanow,id,t.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=lublin#czytaj_dalej
http://natemat.pl/63607,polscy-muzulmanie-organizuja-zjazd-w-pulawach-internauci-kibice-zrobcie-porzadek-ciapatym-na-stos-zapraszamy-na-majdanek

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign