Przeszli na chrześcijaństwo, są prześladowani

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sąsiedzi postrzegają Nissara Hussaina, jego żonę Kubrę oraz ich szóstkę dzieci jako „bluźnierców” po tym, gdy zrezygnowali z islamu i przeszli na chrześcijaństwo.

1

Policja jest bezsilna wobec skali ataków wymierzonych w rodzinę i mało zaangażowana w skuteczną pomoc.

Nissar Hussain przeszedł na chrześcijaństwo w 1996 roku i od tego czasu zaczęło się dla niego prawdziwe piekło. Okna w jego samochodzie są nieustannie wybijane, jego rodzina atakowana na ulicy, został już także zmuszony do dwóch przeprowadzek. Piekło to urządzają mu jego muzułmańscy sąsiedzi, którzy uważają go za „bluźniercę”, który nie dość że porzucił islam, to przeszedł jeszcze na chrześcijaństwo.

Hussain mówi, że wraz ze swoją rodziną są więźniami we własnym domu, gdyż na ulicy są atakowani, a ich okna notorycznie obrzucane są jajkami. 49-letni ojciec rodziny musiał porzucić swoją pracę pielęgniarza ze względu na zły stan zdrowia.

Policja wielokrotnie była już wzywana do atakowanej rodziny, jednak nie chce potraktować napaści jako przestępstw, których motywem jest nienawiść religijna. Mimo zatrważającej ilości ataków udało się wnieść zaledwie jedno oskarżenie. Rodzina Hussaina jest zawiedziona działaniami policji i złożyła w tej sprawie skargę do Independent Police Complaints Commission.

Czuje się również zawiedziona biernością Kościoła anglikańskiego, który nie chce udzielić im żadnego wsparcia w tej sytuacji. Teraz Hussain wraz żoną i szóstką dzieci zamierza przeprowadzić się do dzielnicy Bradford zamieszkałej przez – jak to określił – „białych Anglików”, aby uciec przed prześladowaniami.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

„Paraliżuje i utrudnia nam się życie. To nie powinno mieć miejsca w Wielkiej Brytanii. Żyjemy w wolnym demokratycznym społeczeństwie, a to, co oni [napastnicy] robią, jest odrażające” – powiedział Hussain. W roku 2005 po raz pierwszy wniósł on oskarżenie przeciwko atakom muzułmańskich sąsiadów, a rok później był zmuszony przeprowadzić się do innej części miasta.

W roku 2008 Hussain i jego rodzina wzięli udział w programie emitowanym w Channel 4 o znęcaniu się nad byłymi muzułmanami, którzy przeszli na chrześcijaństwo. Wtedy stali się rozpoznawalni i od tamtej pory doświadczają jeszcze większej ilości ataków. (jp)

Przedruk za: www.polishexpress.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook