Profesor z Florydy mówi jak jest

wftv_matusitz_130620a-615x345
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

W liście do władz University of Central Florida Rada ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR – Council on American-Islamic Relations) wzywa uczelnię do przyjrzenia się treści wykładów na temat terroryzmu prowadzonych przez prof. Jonathana Matusitza.

wftv_matusitz_130620a-615x345
Prof. Jonathan Matusitz

Według CAIR wykłady „zawierają nieprawdziwe informacje i cechują się antyislamskim fanatyzmem oraz wrogością, które przyjmują formę mowy nienawiści skierowanej przeciwko islamowi i muzułmanom”. CAIR cytuje treść styczniowego seminarium zatytułowanego „W jaki sposób kultura kształtuje terroryzm” i zarzuca Matusitzowi, „rażące lekceważenie różnicy między terrorystami a populacją muzułmańską ogólnie”.

Zgodnie z cytowanymi fragmentami seminarium, profesor miał powiedzieć, że Wielka Brytania przyjęła do siebie muzułmanów i musiała „zaakceptować poligamię i zabójstwa honorowe”. “Wyobraźcie sobie tę symboliczną interakcję, która zachodzi, kiedy od dziecka do wieku dorosłego jest się uczonym nienawiści”, mówił Matusitz. „Ja bym raczej zaryzykował i stawił opór wrogowi niż poddał się i zaakceptował te obce nam kultury”.

W wywiadzie dla radia WFTV Matusitz odniósł się lekceważąco do wspomnianej skargi: „Oni nigdy nie uczestniczyli w moich zajęciach i nie znają kontekstu, którego dotyczą. Poza tym nie mają racji. Według mnie obawiają się ludzi mówiących prawdę i chcą zdławić swobodę wypowiedzi”.

Władze uniwersytetu stwierdziły, że Matusitz ma prawo do wypowiadania swojego zdania: „Nie mówił w imieniu uniwersytetu, tylko we własnym, a jego poglądy nie muszą być wspierane czy zatwierdzane przez uczelnię”, powiedział rzecznik uniwersytetu.

Rol, na podst. www.rawstory.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze