Profesor oskarżony o zamach na synagogę w Paryżu

Policja na miejscu zamachu na synagogę w Paryżu 1980r.
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze uniwersytetu Carleton w stolicy Kanady zwolniły z pracy prof. socjologii Hassana Diaba. Powód: podejrzenie o udział w zamachu na paryską synagogę jesienią 1980 roku. Zginęły wtedy cztery osoby, a dwadzieścia zostało rannych.

Policja na miejscu zamachu na synagogę w Paryżu 1980r.Decyzja Uniwersytetu Carleton przyszła dopiero po naciskach wpływowej organizacji żydowskiej B’nai Brith, która potępiła uniwersytet za zatrudnianie osoby zamieszanej w zamachy terrorystyczne.

Diab ma 55 lat. Urodził się w Libanie.  Od 1993 roku jest obywatelem Kanady. Aresztowany na wniosek francuskich władz 13 listopada 2008. Organy ścigania dysponują bogatym materiałem dowodowym obciążającym wykładowcę. Rysopis Diap zgadza się z portretami pamięciowymi zamachowca. Cechy jego odręcznego pisma pokrywają się z charakterem pisma zamachowca. Rozpoznali go także byli współpracownicy z Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (PFLP – Popular Front for the Liberation of Palestine) – organizacji stojącej za zamachem – oraz służby wywiadowcze.

Przeciwko zwolnieniu protestuje Kanadyjskie Stowarzyszenie Nauczycieli Akademickich oraz Wydział Socjologii i Antropologii na Uniwersytecie Carleton. Twierdzą zgodnie, że dowody, które ma francuska policja nie są wystarczające, a materiały obciążające naukowca, dostarczone przez wywiad – ich zdaniem – nie podlegają należytej weryfikacji. Uważają Hassana Diaba za humanistę, osobę łagodną, angażującą się w politykę analitycznie, a nie emocjonalnie.

AX  na podst. National Post i The Jawa Report

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook