Powstrzymać Al-Jazeerę w Ameryce

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Organizacja Accuracy in Media (AIM) chce powstrzymać przed wejściem do USA ulokowaną w Katarze islamistyczną sieć telewizyjną.

Już w 2006 roku AIM utworzyła stronę www.stopaljazeera.org , gdzie zamieszczono między innymi dwudziestominutowy dokument zatytułowany „Terror Television: The Rise of Al-Jazeera and the Hate America Media” (Telewizja terroru: powstanie Al-Jazeery i media nienawidzące Ameryki), który był zaprezentowany ponad stu kongresmenom.

Cliff Kincaid, jeden z założycieli AIM, nazywa Al-Jazeerę „wrogą siecią propagandową, która służy za tubę grup terrorystycznych, włączając w to Al-Kaidę, Hamas, Hezbollah i Bractwo Muzułmańskie. Szejk Yousef al-Qaradawi, skrajny przywódca duchowy Bractwa Muzułmańskiego, miał swój własny program w Al-Jazeerze”. Kincaid odnawia teraz swoją kampanię w obliczu sprzedaży sieci Current TV Ala Gore’a Al-Jazeerze za sumę szacowaną na pół miliarda dolarów (100 mln osobiście dla Gore’a), która daje jej dostęp do 40-50 milionów gospodarstw domowych w Ameryce. American Islamic Forum for Democracy (AIFD), muzułmańska grupa przeciwstawiająca się islamistom, apeluje do telewizji kablowych, żeby w świetle tej transakcji na nowo przemyślały, z kim współpracują.

Nowa kampania Kincaida wzywa szefa Komitetu Bezpieczeństwa Krajowego, Michaela McCaula (Rep.), aby przeprowadził przesłuchania dotyczące zagrożeń związanych z działalnością Al-Jazeery w Ameryce.

Przedstawiamy wywiad Ryana Mauro z RadicalIslam.org z Cliffem Kincaidem:

Ryan Mauro: Czy może pan w skrócie powiedzieć, dlaczego jest pan przekonany, że dopuszczenie do istnienia stacji Al-Jazeera America jest niebezpieczne?

Cliff Kincaid: W momencie, gdy Amerykanie są coraz bardziej zatroskani przemocą związaną z bronią palną i morderstwami niewinnych ludzi, Al-Jazeera pragnie dostępu do dziesiątek milionów amerykańskich domostw, aby promować własny gatunek antyamerykańskiej przemocy i terroru. Ze względu na naszych bliskich musimy powiedzieć „nie”.

Al-Jazeera może pobudzić dżihadyzm na amerykańskiej ziemi, podobnie jak sprowokowała antyamerykański terroryzm za granicą. Zatrzymani w Iraku terroryści powiedzieli, że przybyli do Iraku zabijać Amerykanów, zainspirowani słowami i obrazami w Al-Jazeerze.

– Czego oczekuje Pan od przesłuchań w Kongresie, poza tym, że spowodują one tymczasową obecność tematu w mediach?

– Libańska telewizja Al Manar dostała już zakaz nadawania w USA, gdy ustalono, że jej mocodawcą jest sponsorowany przez Iran terrorystyczny Hezbollah. Przesłuchania powinny więc sprawdzić, czy Al-Jazeera jest globalnym tworem terrorystycznym i czy powinna być z tego powodu zakazana. To oznacza zbadanie związku Al-Jazeery z Al-Kaidą. Al-Jazeera była tubą Osamy bin Ladena, odpowiedzialnego za zabicie około 3000 amerykańskich obywateli. Musimy pamiętać 11 września i zawsze być czujni wobec terrorystycznego wroga, który wykorzystuje przeciw naszym obywatelom nasze własne media.

Tayseer Allouni, ówczesny korespondent Al-Jazeery w Kabulu, przeprowadził wywiad z Osamą bin Ladenem po atakach 11 września. Allouni był później skazany jako agent Al.-Kaidy i dostał 7 lat więzienia w Hiszpanii. CNN donosi, że dokument znaleziony w domu bin Ladena po jego śmierci odnosi się do jego spotkania z szefem biura Al-Jazeery w Pakistanie. Klatka z filmu wideo będącego wśród materiałów z tego domu, opublikowanych przez Departament Obrony, prezentuje bin Ladena oglądającego telewizję. Podobno oglądał siebie samego. Al-Jazeera była jego ulubionym kanałem telwizyjnym aż do śmierci.

Przejęcie przez Al-Jazeerę amerykańskiego kanału kablowego można porównać do oddania amerykańskich możliwości nadawczych podczas Drugiej Wojny Światowej Tokijskiej Róży* albo „Axis Sally”**. W przypadku Al-Jazeery, kanał ten, poprzez przejęcie Current TV, stara się stworzyć trwalszą bazę na ziemi amerykańskiej, aby podkopać amerykańską wojnę z islamskim terroryzmem oraz wspierać bliskie związki prezydenta Obamy z Bractwem Muzułmańskim.

Nie prowadzimy wojny z Katarem, właścicielem Al-Jazeery, ale z dżihadystami wspieranymi przez Katar, Al-Jazeerą i Bractwem Muzułmańskim. Katar otwarcie wspiera Hamas i Hezbollah, a szefa operacji 11 września, a Khalida Szejka Mohammeda, porucznika z ekipy bin Ladena, chronił przed przejęciem przez władze amerykańskie.

Przesłuchania powinny wyjasnić, dlaczego obecne audycje Al-Jazeery w USA nie są oznaczone przez sieci kablowe i satelitarne jako obca propaganda na mocy Foreign Agents Registration Act. Ponadto należy zgłębić istotę reżimu katarskiego, który nie toleruje wolności prasy w granicach własnego państwa. Katar jest krajem rządzonym przez islamską dyktaturę i kierowanym według prawa szariatu.

– Będzie się argumentować, że narusza pan wolność słowa i że toksyczne idee zostaną zdemaskowane przez ich ujawnienie. Jak pan na to odpowie?

– Al-Jazeera będzie dalej wykorzystywać Internet i YouTube, podczas gdy jej anglojęzyczna wersja jest dostępna w niektórych sieciach kablowych i przez telewizję satelitarną. Nie wzywaliśmy wcześniej do zablokowania tych transmisji, a jedynie oznaczyliśmy je jako obcą propagandę, którą są. Jednakże nabycie przez Al-Jazeerę kanału telewizji kablowej w USA po to, żeby nadawać do 40-50 milionów domostw, to rzecz bez precedensu. Co więcej, transakcja nie została zgłoszona do Committee on Foreign Investment in the U.S. (CFIUS) Departamentu Skarbu, czym złamano prawo. Mamy prawo wiedzieć, dlaczego nie wymusza się przestrzegania prawa i czy potrzebne jest nowe prawo, aby śledzić i ograniczać działania wrogiej propagandy na amerykańskiej ziemi.

– Doniesienia Al-Jazeery English z Bliskiego Wschodu były chwalone. Pańscy oponenci będą argumentować, iż Al-Jazeera America nie może być zrównywana z jej arabską odpowiedniczką.

– Anglojęzyczna Al-Jazeera różni się w wydźwięku od arabskojęzycznej. Jednak raport Departamentu Stanu o prawach człowieka w Katarze wspomina, że „[katarski] rząd wykorzystywał kontrolę edytorską i programową nad kanałem poprzez finansowanie i selekcję kierownictwa stacji.” Dotyczy to również Al-Jazeery English. Proterrorystyczne komunikaty przechodzą przez Al-Jazeerę English. Nadała ona relację przychylną dla Armii Islamskiej, antyamerykańskiej grupy terrorystycznej w Iraku.

Lider Al-Kaidy Anwar al-Awlaki chwalił Al-Jazeerę. Gdy Al-Jazeera Arabic nadała  wywiad z nim, opisując go jako „religijnego uczonego mieszkającego w Jemenie”, transkrypcja wywiadu ukazała się również po angielsku na stronie internetowej Al-Jazeery. Al-Awlaki zainspirował masakrę w Fort Hood poprzez swoje kontakty z muzułmańskim majorem Nidalem Hasanem. W wywiadzie dla Al-Jazeery, apelował on o więcej przemocy, mówiąc: „Muzułmanie w Europie i Ameryce widzą, co dzieje się muzułmanom w Palestynie, Iraku i Afganistanie, i zemszczą się za wszystkich muzułmanów na całym globie”. Były korespondent ABC Nightline Dave Marash odszedł z Al-Jazeery English, wskazując na jej antyamerykańskie inklinacje.

– Czy Al-Jazeera Ameryka nie musi jednak być umiarkowana, żeby osiągnąć sukces rynkowy?

– W liście do przewodniczącego Komitetu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Izby Reprezentatntów McCaula, wzywającym do przeprowadzenia przesłuchań, wskazujemy, że „nowa Al-Jazeera America może rozpocząć działalność łagodząc ton, aby zmylić ludzi w kwestii jej prawdziwych celów, ale pozostaje faktem, iż właściciele stacji, kierujący prodżihadystycznym reżimem w Katarze, ostatecznie kontrolują politykę i personel stacji”.

W filmie AIM „Telewizja terroru: powstanie Al-Jazeery i media nienawidzące Ameryki”, zwróciliśmy uwagę na to, że Yousuf Al-Qaradawi, ideolog Bractwa Muzułmańskiego, wypowiadał się w swoim programie w Al-Jazeerze na temat podboju Rzymu przez islam. „Islam dwukrotnie wszedł i wyszedł z Europy”, wywodził szejk. „Być może następny podbój, dzięki woli Allaha, wydarzy się przez głoszenie wiary i ideologię. (…) Podbój nie musi odbywać się przy pomocy miecza. Być może podbijemy te ziemie bez użycia armii”.

Al-Jazeera stanowi broń w tym podboju. W obliczu tego zagrożenia nie możemy jako naród popełniać samobójstwa. Od tego zależy życie Amerykanów.

——————————————-
* Róża Tokijska – w żargonie żołnierzy amerykańskich podczas II wojny spikerka  japońskich rozgłośni propagandowych.
**  Mildred Gillars, Amerykanka występująca w hitlerowskim Radio Berlin, po wojnie skazana za zdradę.

Tłumaczenie: LO
Źródło: www.aim.org

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze