Porywacze uwolnili Hiszpankę i Włoszkę

porwanie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Obywatelki Hiszpanii i Włoch, przetrzymywane jako zakładniczki przez terrorystów z Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu na północy Mali, zostały w środę uwolnione – poinformowały agencję AFP źródła dyplomatyczne. Nie jest jasne, czy kobiety były więzione razem.

39-letnia Philomene Kaboure, Włoszka pochodząca z Burkina Faso, początkowo nie zgadzała się na uwolnienie jej bez męża, 65-letniego Sergio Cicali – podały te źródła. Cicala wciąż jest przetrzymywany.

Para została uprowadzona 18 grudnia 2009 r. na południowym wschodzie Mauretanii. Małżeństwo jechało zarejestrowanym we Włoszech mikrobusem do Burkina Faso.

Źródła w Madrycie poinformowały o uwolnieniu 39-letniej zakładniczki z Hiszpanii, Alicii Gamez, porwanej w Mauretanii, a przetrzymywanej w Mali od końca listopada 2009 roku wraz z dwoma innymi Hiszpanami.

Od lat trójka ta brała udział w „karawanach solidarności” z krajami Afryki Zachodniej, organizowanymi przez barcelońską organizację pozarządową Accio Solidaria. Pomoc polegała na tanim dostarczaniu materiałów innym organizacjom pozarządowym działającym w Maroku, Mauretanii, Senegalu i Gambii.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze