Turecka recepta na szczęśliwy związek: poligamia

Sibel Uresin
| 20 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sibel Uresin, która jest doradczynią do spraw rodzinnych urzędu miasta Istambuł, kierowanego głównie przez AKP, zasugerowała legalizację poligamii.

Mężczyzna szuka w kobiecie takich cech jak przyjaźń, seksualność, macierzyństwo i dobre dbanie o dom. Jeżeli nie posiadasz tych wszystkich właściwości, powinnaś być gotowa na to, że będziesz zdradzana. To uprawnione poszukiwanie ze strony mężczyzny, powiedziała Uresin, która prowadzi m.in. programy edukacji rodzinnej. Zdrowa kobieta, która przeanalizuje, przez co musi przejść w przypadku rozwodu, w moim mniemaniu powinna uważać poligamię za formę zbawienia dla siebie.

Zdaniem Uresin poligamia jest już faktem, ponieważ 85 procent mężczyzn i tak zdradza swe żony. Bogaci mężczyźni z trwałymi karierami i dużą ilością seksualnej witalności mogą czasami wybrać poligamię. Mężczyźni uganiają się za tymi kobietami, które bardziej flirtują, śmieją się częściej i mogą zadowalać ich seksualnie. Gdybym była mężczyzną, byłabym poligamistką, powiedziała Uresin, twierdząc, że poligamia wzmocni pozycję tych kobiet, które i tak są już zaangażowane w poligamiczne małżeństwa, dając im prawo do udziału w majątku męża. Dodała też, że mężczyźni według islamu mogą mieć do czterech żon. Poligamia istnieje w naszej religii. Jest zapisana w Koranie. (p)

Oprac. JW

http://www.thememriblog.org/turkey/blog_personal/en/37963.htm

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze