Policja w Japonii ma prawo szpiegować muzułmanów

1
| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sąd w Tokio zdecydował, że policja ma prawo inwigilować wybrane osoby tylko z tego powodu, że są muzułmanami.

1

Orzeczenie wydano podczas rozpatrywania skargi 17 muzułmanów, którzy żądali od władz odszkodowania za to, że ich dane osobowe wyciekły do internetu. Miało to związek z raportem policyjnym z 2010 r. na temat terroryzmu, który zawierał portrety tych osób, dane o narodowości, miejscu pracy, związkach rodzinnych i miejscach często przez nie odwiedzanych.

Adwokat reprezentujący skarżących, Toshiro Ueyanagi, powiedział, że doszło do “całkowitego zlekceważenia praw człowieka” tych osób, ponieważ policja interesowała się ich życiem prywatnym tylko dlatego, że są muzułmanami.

Sąd przyznał powodom 90 milionów jenów odszkodowania z powodu przecieku ich danych, jednocześnie jednak orzekł, że japońska policja ma prawo zbierać informacje o muzułmanach tylko z powodu faktu ich przynależności do tego wyznania.

Tożsamości funkcjonariuszy biura bezpieczeństwa publicznego tokijskiej policji, odpowiedzialnych za przeciek, nie udało się ustalić.

PJ, na podst.  www.worldbulletin.net

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze