Podstawowe źródło islamskiej nienawiści do niewiernych

| 21 komentarzy|
image_pdfimage_print

Raymond Ibrahim

*****

Kto jest ostatecznie odpowiedzialny za ciągłe ataki na chrześcijan i ich kościoły w całym świecie islamskim?

Gdy skupimy się na jednym z najbardziej oczywistych krajów, gdzie chrześcijanie – egipscy Koptowie – są regularnie celem ataków, okazuje się, że najbardziej widocznym i oczywistym winowajcą jest pospólstwo. Oskarżenie jednego Kopta o wykroczenie przeciwko muzułmańskiej wrażliwości – począwszy od związku z muzułmańską kobietą, po zniszczenie koszuli muzułmańskiego mężczyzny – często prowokuje muzułmański tłum do zniszczenia całych chrześcijańskich wsi i kościołów.
stop killingNa przykład ostatnio, gdy Mary Sameh George została zidentyfikowana jako chrześcijanka z powodu krzyżyka na szyi, tłum zwolenników Bractwa Muzułmańskiego zaatakował ją, bił i w końcu zamordował. Jednak komentarz na arabskiej stronie ahewar.org zatytułowany “Znajdź prawdziwego zabójcę Mary” próbuje dostrzec coś więcej niż tłuszczę, by zidentyfikować prawdziwych prześladowców chrześcijan w Egipcie. Według niego: „Ci, którzy odpowiadają za zabicie młodej i bezbronnej Mary Sameh George z tego powodu, że w jej samochodzie wisiał krzyżyk, to nie kryminaliści, lecz nieszczęśnicy podążający za tymi, którzy legalizują ich morderstwa, lincze, ćwiartowanie i odzieranie z ubrań do naga młodych chrześcijanek, bez wypowiadania słowa ‘zabij’”.

Islamski kaznodzieja Yassir Burhami i jego koledzy, którzy ogłaszają swoją nienawiść do chrześcijan na kanałach satelitarnych i w meczetach – twierdząc, że nienawiść taka jest synonimem miłości do Boga – są prawdziwymi zabójcami, którzy powinni być sądzeni i oskarżeni…  Zabójcy Mary to tylko tłum nieszczęśników, o ciele byka, ale mózgu robaka. To nie marionetki powinny być ukarane, lecz ten, który okrwawionymi rękami manipuluje nimi z ukrycia.

Jeden fakt uprawomocnia stwierdzenie zawarte w tym komentarzu: przytłaczająca większość ataków na chrześcijan w Egipcie i innych krajach muzułmańskich – włączając w to rzeź dokonaną na Mary Sameh George – ma miejsce w piątek, tym jednym dniu tygodnia, w którym muzułmanie gromadzą się w meczetach na wspólne modły i słuchanie kazań.  Znaczenie tego faktu łatwo zrozumieć przez analogię: a jeśli to chrześcijanie byliby szczególnie i konsekwentnie agresywni w stosunku do niechrześcijańskich mniejszości w niedzielę, tuż po wyjściu z kościoła?  Co to mówiłoby o tym, co się dzieje w tych chrześcijańskich kościołach?

A co to mówio tym, co się dzieje w muzułmańskich meczetach?

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Ten arabski komentarz słusznie wskazuje na Yassira al-Burhamiego jako jednego z tych, którzy “ogłaszają swoją nienawiść  do chrześcijan na kanałach satelitarnych i w meczetach twierdząc, że nienawiść do chrześcijan jest synonimem miłości do Boga”. Burhami – twarz egipskiego ruchu salafitów – wydał kiedyś na przykład fatwę zabraniającą muzułmańskim kierowcom taksówek i autobusów przewożenia koptyjskich duchownych do ich kościołów; określając to jako bardziej zakazane niż ”zabranie kogoś do baru z alkoholem”.

Jeśli chodzi o nienawiść do niemuzułmańskich „niewiernych”, wielu islamskich kaznodziei, szczególnie salafitów, uważa że doktryna „lojalności i wrogości” (wala’ wa bara’) nakazuje muzułmanom nigdy nie przyjaźnić się ani nie być lojalnymi w stosunku do niemuzułmanów.  Sam Burhami występuje w nagraniu wideo, podkreślając że jeśli muzułmanin ożeni się z  żydówką lub chrześcijanką (w islamskiej nomenklaturze nazywanymi ‘ludźmi księgi’) – to nawet on musi nienawidzić swojej żony, ponieważ jest niewierna.

Zapytany, jak islam może pozwalać muzułmaninowi na ślub z niemuzułmanką i oczekiwać, że będzie ją nienawidził, Burhami wyjaśnił:

„Gdzie jest przeszkoda? Czy wszyscy mężczyźni kochają swoje żony? Ile par małżeńskich żyje ze sobą pomimo niezgody i problemów? Jeśli tak się przydarzy, on (muzułmański mąż) może kochać to, jak ona (niemuzułmańska żona) wygląda, lub jak wychowuje dzieci, albo kochać to, że ona ma pieniądze. To dlatego odradzamy mu małżeństwo z ludźmi księgi – ponieważ ona nie ma (prawdziwej) religii. Nakazuje się mu, aby skłonił ją do nienawiści do jej religii w trakcie trwania małżeństwa i ich seksualnych relacji. To jest standardowa sprawa….  Powinien powiedzieć jej, że nienawidzi jej religii. Musi jej okazać, że ją nienawidzi ze względu na jej religię i na to, że jest niewierna. Ale jeżeli to możliwe, ma  traktować ją dobrze – może to spowoduje jej nawrócenie na islam. Powinien zaprosić ją do islamu i przywołać ją do Allaha. De facto, powiem wam: gdy ktokolwiek gwałci kobietę, czy on koniecznie ją kocha? Czy też po prostu śpi z nią? Czy śpi z nią tylko dla jej ciała, a nie kocha jej w rzeczywistości, ponieważ jeśli by ją kochał, nie skrzywdziłby jej?  Dlatego możliwe jest utrzymywanie  stosunków seksualnych (między muzułmaninem a jego żydowską lub chrześcijańską żoną) bez miłości. To jest możliwe, ale jak powiedzieliśmy, on ma nakaz nienawidzenia jej”.

Burhami powiedział nawet, że muzułmański mąż nie może pierwszy przywitać niemuzułmańskiej żony wracając do domu – zgodnie z naukami islamu zapisanymi w hadisach. Podobnie jak wszyscy inni islamscy kaznodzieje, legalizuje on nienawiść do niewiernej żony, cytując niektóre wersy Koranu:

„W przeciwnym razie co robić z nie podlegającymi dyskusji tekstami (Koranu) , takimi jak ‘Nie znajdziesz ludzi, którzy wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, żeby odnosili się przyjaźnie do tych, którzy się sprzeciwiają Bogu i Jego Posłańcowi; nawet gdyby to byli ich ojcowie albo ich synowie, albo ich bracia, albo ich ród’. (…) ‘O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich’ [Koran 58:22 i 5:51, Bielawski].  Co począć z takim wersem? Co robić ze wszystkimi takimi wersami?”.

W rzeczy samej, co robi muzułmanin ze wszystkimi tymi wersami Koranu i stwierdzeniami przypisywanymi Mahometowi? Na tym polega dylemat.

Stąd mamy jasność, że wspomniany arabski komentarz dotyczący rzezi dokonanej na Mary Sameh George jest jedynie częściowo poprawny. Prawdą jest, że za islamskim bezmyślnym tłumem stoją islamscy kaznodzieje, tacy jak Burhami, podżegający do nienawiści do chrześcijan i innych niewiernych. Ale to nie jest kompletny obraz; ponieważ za wszystkimi tymi kaznodziejami stoją pisma islamu – Koran i hadisy – nakazujące nienawidzić niewiernego.

Krótko mówiąc, to nie tylko kilku radykalnych kaznodziei – kilka zgniłych jabłek-  podburza  tłum do ataków na chrześcijan, lecz raczej właśnie robią to źródłowe teksty islamu.

Grażyna Jackowska, na podst. http://www.familysecuritymatters.org

Raymond IbrahimRaymond Ibrahim is a widely published author, public speaker, and Middle East and Islam expert.  His books include Crucified Again: Exposing Islam’s New War on Christians (2013) and The Al Qaeda Reader (2007).

Read more: Family Security Matters
Under Creative Commons License: Attribution

The Ultimate Source of Islamic Hate for Infidels

by RAYMOND IBRAHIM April 16, 2014

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook