Podręczniki do nienawiści

Miqdam Al-Khadhari
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Egipski duchowny Miqdam Al-Khadhari mówił w religijnej telewizji Al-Rahma/Al-Rawdha o zaletach programów nauczania w szkołach Al-Azhar: to jedyne podręczniki, które mogą tchnąć w uczniów ducha walki i które otwarcie uczą dżihadu i nienawiści do Żydów.

Miqdam Al-Khadhari

(Równolegle do powszechnego system oświaty w Egipcie istnieje islamski system oświaty, znany również jako system Al-Azhar (11 klas). Chłopcy i dziewczynki uczą się w oddzielnych szkołach. Programy nauczania pokrywają się z programami używanymi w szkołach powszechnych, ale dodatkowo studiuje się w nich Koran i nauki islamu. Absolwenci szkół Al-Azhar są automatycznie przyjmowani na Uniwersytet Al-Azhar w Kairze. przyp.tłum.)

Oto fragmenty wywiadu z Miqdamem Al-Khadharim, wyemitowanego przez telewizję Al-Rahma/Al-Rawdha TV 23 grudnia 2010 roku.

Miqdam Al-Khadhari: To bardzo ważna książka, podręcznik i wybór tekstów do czytania w jednym. Czytanie tekstów jest bardzo ważnym elementem systemu edukacyjnego Al-Azhar. W powszechnym systemie oświaty też uczy się czytania tekstów. To dobry sposób kształcenia uczniów: czytają teksty, a potem słuchają szejka (tytuł honorowy duchownego wyższej rangi – red.) Zobaczmy, jakie treści programowe Al-Azhar wpaja naszym synom podczas lekcji tego przedmiotu.

Dziennikarz: Weźmy jako przykład 11 klasę.

Miqdam Al-Khadhari: „Pokażemy jako przykład 11 klasę, ponieważ jest najważniejsza. Wtedy młodzi chłopcy znajdują się w rozstrzygającym momencie swego życia. Zobaczmy, czego się uczą w szkołach Al-Azhar. Oto wybór tekstów na rok szkolny 2007/2008 dla klasy 11. (…) Po czterech czy pięciu rozdziałach mamy następny, którego tytuł napisany jest wielką czcionką, proszę – jasno jak słońce: „Zdrada i wiarołomstwo Żydów”.

Dziennikarz: Pokażmy to naszym widzom.

Miqdam Al-Khadhari: To nie jest podtytuł, tylko główny tytuł: „Zdrada i wiarołomstwo Żydów”. Pokazuje wyraźnie, co uczeń ma sobie przyswoić. Nie chodzi tu o coś marginalnego, nieistotnego. To ważny temat. Żaden inny znany mi program nauczania nie omawia go tak jasno i otwarcie. To program nauczania opracowany na rok 2008, nie jakaś staroć. To dzieje się teraz! Podręcznik był w użyciu dwa lata temu, w zeszłym i w tym roku. Tu można przeczytać: „Żydzi uważali się za naród wybrany…” Wszystko jest jasno opisane.

Dziennikarz: Oto ten podręcznik.

Miqdam Al-Khadhari: Zaraz po rozdziale „Zdrada i wiarołomstwo Żydów” – który zajmuje kilka stron… następny tytuł – kamera może chyba pokazać to w zbliżeniu… Chciałbym, żebyście to przeczytali, drodzy bracia: „Islamski dżihad i jego różne formy”. Zaraz po „Zdradzie i wiarołomstwie Żydów”. Dodam tylko, że podręcznik do prawoznawstwa też tego naucza, podobnie jak podręcznik do hadisów (relacje o słowach i czynach proroka Mahometa – przyp.tłum.). Te podręczniki mają za zadanie tchnąć bojowego ducha w uczniów, którzy właśnie kończą szkołę. Po ukończeniu 11 klasy absolwent może pójść ze szkoły Al-Azhar prosto do akademii sztuki wojennej. Kończąc szkołę młody mężczyzna ma już we krwi ‘Dżihad islamski i jego różne formy’’. Mam nadzieję, że kamera wszystko wyraźnie pokazuje.

Dziennikarz: Tak, tak, to wszystko jest w podręczniku…

Miqdam Al-Khadhari: Więc jeśli rodzice chcą wiedzieć, czego uczą się ich dzieci… To jest Al-Azhar… ten sam Al-Azhar, który przeciwstawiał się Brytyjczykom, walczył z Francuzami, Tatarami i krzyżowcami.(pj)

(Link do nagrania wideo : www.memrity.org )

Tłumaczenie: rol

Źródło: http://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/5059.htm 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze