Podpalili mu dom za Mahometa-psa

lars-vilks
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Nieznani sprawcy próbowali podpalić dom szwedzkiego rysownika Larsa Vilksa, który w 2007 roku sportretował Mahometa jako psa. Na szczęście nie było go w domu, a atak nie spowodował większych zniszczeń.

lars-vilksVilks powiedział Reuterowi, że sprawcy stłukli okna w jego domu w miasteczku Nynashamnsvage i próbowali podpalić benzynę, którą wrzucili do środka. Uszkodzone zostały kuchnia i fasada. – Sprawa została zakwalifikowana jako podpalenie – powiedział przedstawiciel policji regionu Skania.

Prawdopodobnie nie będę mógł tam dłużej mieszkać – stwierdził rysownik, który po raz kolejny miał kłopoty z powodu swoich prac. Wcześniej w tym tygodniu został zaatakowany przez mężczyznę podczas wykładu, na którym zaczął pokazywać film na temat homoseksualizmu i religii, w szczególności islamu.

Jeszcze wcześniej, w marcu, Amerykanin o nicku JihadJane został oskarżony o spisek w celu zabicia Szweda i używania internetu do szukania współkonspiratorów.

Więcej na: www.tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze