Po czym poznać ekstremistę?

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmanie w niemieckim landzie Dolna Saksonia są oburzeni rozprowadzaną przez władze „listą kontrolną”, mającą pomóc w rozpoznawaniu skłonności młodych muzułmanów do ekstremizmu.

Urząd Ochrony Konstytucji i minister spraw wewnętrznych tego landu Uwe Schuenemann (CDU) rozpowszechniają tę broszurę wśród pracowników Urzędu ds. młodzieży oraz wśród nauczycieli. Znajduje się tam 26 wskazówek, mających świadczyć o ryzyku skłaniania się ku ekstremizmowi.

Po czym poznać ekstremistę? Broszura zaleca zwracanie uwagi na takie czynniki, jak schudnięcie, zmiana zwyczajów dietetycznych, intensywne zajmowanie się kwestią życia po śmierci, czy dłuższe podróże do krajów, zamieszkanych w większości przez muzułmanów.

Przewodniczący związku meczetów w Dolnej Saksonii Avni Altiner nie ukrywa oburzenia. – W ten sposób powstaje atmosfera strachu – powiedział gazecie „Neue Presse”. Jego zdaniem owa „lista kontrolna” przyczynia się do podsycania wrogości wobec islamu.

Więcej: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze