Płoną domy i kościoły w Pakistanie

Pożar jednego z pakistańskich kościołów
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmanie splądrowali i podpalił 75 domów należących do chrześcijan, ogień podłożyli pod dwa kościoły w pakistańskiej wiosce Korian w Pendżabie. Tłum zaatakował chrześcijan, ponieważ podejrzewał jedną z katolickich rodzin o bluźnierstwo. Muchtar Masih, Talib Masih i jego syn zostali oskarżeni o profanację „Koranu” podczas ślubnej ceremonii.

Pożar jednego z pakistańskich kościołów30 lipca chrześcijan zgromadzono razem i związano, by wymusić od Talib Masiha przeprosiny. Podpalono ich domy, a tłum zablokował dostęp do baraków miejscowej straży pożarnej, by uniemożliwić jej gaszenie ognia.

Prezydent Pakistanu Asif Ali Zardari wyraził swoje zaniepokojenie incydentem. W rzeczywistości sprzeczne  jest z duchem islamu i zasadami społeczeństwa obywatelskiego, kiedy manipuluje się prawem a członkowie mniejszości są poddani przemocy na podstawie rzeczywistych lub domniemanych przestępstw – oświadczył prezydent.

Zardari poprosił lokalne władze o dokładny raport z tych wydarzeń i wysłał na miejsce ministra do spraw mniejszości i ministra do spraw praw człowieka. Zapewnili oni, że ofiary dostaną odszkodowanie za zniszczone mienie.

W sobotę zamieszki rozszalały ponownie. Muzułmańscy radykałowie zabili 6 osób.

AX na podst. AsiaTimes.it

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook