Pierwszy islamski cyberatak w Polsce

0004233EMRYJUORW-C116-F4
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

 

0004233EMRYJUORW-C116-F4
Strona SWM po ataku

W pierwszym cyberataku terrorystów islamskich na polską stronę internetową, ofiarą hakerów z Państwa Islamskiego padła witryna Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, na której pojawił się napis: „Jesteśmy wszędzie”.

Terroryści wybrali precyzyjnie moment ataku. O 15.00 w Białymstoku odbyła się premiera filmu poświęconego Asi Bibi, skazanej na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciw islamowi. Salezjański Wolontariat Misyjny prowadzi szeroką akcję informacyjną na temat prześladowań chrześcijan w krajach muzułmańskich. SWM jest producentem filmów dokumentalnych: „Być Koptem” mówi o sytuacji w Egipcie, zaś film „W pułapce wojny” opowiada o losach chrześcijańskich uchodźców z Syrii.

O zdarzeniu poinformowano Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Sprawa jest poważna. Salezjanie posiadają swoje ośrodki misyjne w ponad 120 krajach. Wielu Polaków pracuje tam w charakterze wolontariuszy. Atak hakerów można traktować jak „ostrzeżenie” przed fizyczną przemocą.

Dodajmy, że Euroislam.pl został zaproszony w charakterze eksperta przez reżysera dokumentów „Być Koptem” i „W pułapce wojny” Macieja Grabysę. Jako redakcja solidaryzujemy się z twórcami filmu i wolontariuszami. Jesteśmy pełni szacunku do Waszej pracy.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze