Pierwsza kobieta oficer w Bangladeszu

hosne-ara-begum
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Podczas gdy wielokulturowa Norwegia wprowadza nowe mundury pozwalające, by policjantki wyznania islamskiego patrolowały w hidżabach, strzałka zmian w innych częściach świata zwrócona jest w przeciwną stronę.

hosne-ara-begumPo raz pierwszy w historii Bangladeszu kobieta zostanie oficerem policji i przejmie dowództwo nad oddziałem. W roku 1974 w Bangladeszu, który obok Pakistanu był kolejnym muzułmańskim państwem wydzielonym z Indii, było tylko 14 policjantek, dzisiaj jest ich prawie 2000. I wcale nie muszą paradować z chustami na głowach.

Hosne Ara Begum, nominowana do rangi oficera sama mówi, że jest ma prawdziwe szczęście stając się pierwszą kobietą oficerem i być pozytywną częścią historii Bangladeszu. Dano mi szansę, by ponownie udowodnić moje oddanie dla kraju, mówi dumna policjantka.

To też dobry znak dla aktywistów praw człowieka, takich jak Kuszi Kabir. W przeszłości mieliśmy do czynienia, w policyjnych aresztach, z gwałtami kobiet przez policyjnych oficerów, opowiada Kabir, dodając, że policja zwłaszcza w sprawach łamania praw kobiet była bezkarna.

Dla Kabira mianowanie pierwszej pani oficer w siłach policyjnych Bangladeszu jest znakiem pozytywnych zmian w szowinistycznym i islamskim społeczeństwie takim, jak Bangladesz.

JW na podst. AsiaNews.it

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze