Partia Wildersa prowadzi w sondażach

wildersgeert1
| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

Jak pokazuje najnowszy sondaż opinii publicznej, przedstawiony przez agencję Maurice De Hond, gdyby wybory parlamentarne odbyły się obecnie, PVV zdobyłaby najwięcej głosów, uzyskując 26 miejsc.

wildersgeert1To poważny skok w porównaniu do dzisiejszych dziewięciu. Jednocześnie inne główne partie, CDA (chrześcijańscy demokraci) oraz PvdA (socjaliści) wyraźnie tracą poparcie.

Tendencję te można również zaobserwować w odniesieniu do zbliżających się wyborów lokalnych. Najwięcej głosów partia Wildersa spodziewa się uzyskać w Almere (30%) oraz w Hadze (15%).

Szef oddziału PVV w Hadze, Sietse Frisma, komentuje: Niektóre dzielnice Hagi są zdewastowane. Mamy problem z przemocą ze strony marokańskiej mafii, problemy z bezpieczeństwem mieszkańców. Niektórzy boją się nawet wyprowadzić psa na spacer. Musimy wprowadzić politykę ‘zero tolerancji’ w tych rejonach, pozbyć się przestępców z naszych ulic.

Partia chce sfinansować projekty związane z bezpieczeństwem dzięki pieniądzom zaoszczędzonym na programach kulturalnych i integracyjnych. Inne partie ostro krytykują te pomysły. Niedawno powstała również nowa partia, pod nazwą Powstrzymać Wildersa.

PJ na podst. De Telegraaf/Radio Netherlands

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze