Parlament Europejski zajmie się sprawą prześladowań chrześcijan w Malezji i Egipcie

Parlament Europejski
Flags of 25 European nations fly in front of the European parliament in Strasbourg, eastern France, Tuesday July 20,
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Podczas czwartkowej sesji na temat łamania praw człowieka na świecie Parlament Europejski zajmie się sprawą ostatnich zamieszek antychrześcijańskich w Malezji i zabójstw na tle religijnym, do jakich doszło w Egipcie.

Parlament Europejski
Parlament Europejski

W zamieszkach w Naj Hammadi w Egipcie po Mszy z okazji koptyjskiego Bożego Narodzenia 7 stycznia zginęło 6 chrześcijan. Napastnikami byli muzułmanie. Wobec wielu przypadków napięć między muzułmanami, a 10-procentową mniejszością koptyjską w Egipcie, padają oskarżenia wobec rządu, policji i władz lokalnych o to, że działają opieszale i często nie karzą sprawców napadów.

Napady na kościoły protestanckie i katolickie w Malezji pojawiły się po tym, jak tamtejszy sąd uznał, że katolickie pismo Herald może używać słowa Allach na określenie Boga w języku malajskim. Słowo to jest używane przez chrześcijan w krajach arabskich od dawna – m.in. w Syrii, Indonezji, czy Egipcie. Radykalne grupy muzułmańskie poczuły się urażone i doprowadziły do zablokowania decyzji sądu.

Więcej na: konradszymanski.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze