Palestyńska psycholog wychwala terrorystki

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Kobiety porywające samoloty i mordujące izraelskich cywili dokonują „wspaniałych aktów heroizmu”, według psycholog z Autonomii Palestyńskiej.

Psycholog Jultan Hijazi wspominała w telewizji PA TV, w programie „Our Ethics” (Nasza etyka) kobiety „bohaterki”, które jej zdaniem powinny być wzorem dla każdej Arabki

„Po 1967 r. rola kobiet ewoluowała ze stadium instytucjonalnego do stadium walki i poświęcenia siebie – powiedziała.Hijazi. – Widzimy wiele takich przykładów, jak Laila Khaled, Dalal Mughrabi i Fatima Barnawi, która jest pierwszą kobietą uwięzioną za terroryzm. Te kobiety, za sprawą swoich działań, dokonały wspaniałych aktów heroizmu, które przyszłe pokolenia będą sobie stawiać za przykład.

Kobiety odegrały także rolę w fali terroru Al-Aqsa Intifada w 2015 r. – mówiła dalej – kiedy mogliśmy zobaczyć je atakujące nożami izraelskich żołnierzy na punktach kontrolnych. Pragnę też wspomnieć matkę Muhammada Farahata, męczennika z Gazy. W 2002 r., zaprowadziła go bramy izraelskiego osiedla gdzie przeprowadził militarną operację i zabił kilku żołnierzy. Jako matka, nie jestem w stanie zrobić tego, co ona, ale jest ona przykładem walki i udało jej się wzmocnić narodowe wartości. Kobiety odgrywają znaczna rolę w psychologicznym przygotowaniu dziecka”.

Laila Khaled jest terrorystką, która uczestniczyła w porwaniu samolotu z Rzymu do Aten 29 sierpnia 1969 r. i samolotu z Amsterdamu do Nowego Yorku 6 września 1970 r.. Drugie porwanie zostało udaremnione dzięki pilotowi i obsłudze samolotu. Postrzelili wspólnika Khaled, Patricka Argüello, który zamordował jedną ze stewardes. Khaled została obezwładniona, a samolot wylądował w Londynie, gdzie została przekazana brytyjskiej policji i gdzie była przetrzymywana do momentu, gdy wymieniono ją 1 października 1970 r. za zakładników przetrzymywanych przez Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny (PFLP).

Dalal Mughrabi dowodziła jednym z najbardziej krwawych ataków terrorystycznych w historii Izraela, znanym jako masakra na Coastal Road, w 1978 r., kiedy wraz z innymi terrorystami porwała autobus i zamordowała 37 osób, w tym 12 dzieci, i raniła ponad 70.

Fatima Barnawi była terrorystką z Autonomii Palestyńskiej, która podłożyła bombę w kinie w Jerozolimie w 1967 r.. Bomba nie eksplodowała. Została skazana na dożywocie, ale po odsiedzeniu 10 lat ją zwolniono. W 2015 r., Prezydent Autonomii Palestyńskiej Abbas uhonorował Barnawi Wojskową Gwiazdą Honoru.

Muhammad Farahat jest 19 letnim arabskim terrorystą, który zamordował 5 studentów i ranił 23 w marcu 2002 r.. Farahat zginął podczas ataku z rąk izraelskich żołnierzy.
Czas pomiędzy 2015-2016 rokiem był falą terroru. Ataków przeciwko Izraelczykom dokonywano za pomocą noży, broni palnej, koktajli Mołotowa i samochodów. Zaczęły się we wrześniu 2015 r. i do czerwca 2016 r. zamordowanych zostało 40 osób (36 Izraelczyków, 1 Arab, 2 Amerykanów i jeden zagraniczny pracownik z Erytrei), a ponad było 500 rannych.

Oprac. M.O., na podst www.israelnationalnews.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook