Pakistańska flaga na ratuszu w Rochdale

Urzędnicy z Rochdale przed wciągnięciem flagi
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

W brytyjskim mieście Rochdale wciągnięto pakistańską flagę na maszt ratusza dla uczczenia Dnia Pakistanu.

Urzędnicy z Rochdale przed wciągnięciem flagi
Urzędnicy z Rochdale przed wciągnięciem flagi

Flagę wciągnął burmistrz Rochedale Peter Rush. W ceremonii wzięli udział lokalni dygnitarze wraz z reprezentującym Rochedale członkiem parlamentu Simonem Danczukiem, przewodniczącym rady Colinem Lambertem i innymi radnymi.

Ghulam Rasul Shahzad, kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego, organizujący coroczne wznoszenie flagi powiedział: “Chodzi o naszą spuściznę i przekazywanie informacji lokalnej społeczności. Dotyczy to także naszej młodzieży, gdyż jest ona naszą przyszłością”. Shahzad był także wdzięczny radzie Rochdale i lokalnym radnym za poparcie dla tej corocznej ceremonii: “Muszę podziękować burmistrzowi za przybycie i wciągnięcie flagi na maszt oraz radzie za jej coroczne poparcie. Ludzie przychodzą na to wydarzenie i ich to zbliża”.

Reprezentujący Rochedale poseł Danczuk powiedział: “To wspaniale, że mamy tak wielu mieszkańców Rochedale pakistańskiego pochodzenia, nie tylko w społeczności, lecz także w biznesie. Bycie tutaj dziś jest przyjemnością”.
Radny Colin Lambert dodał: “Chodzi o kulturowe dziedzictwo, jakie wnosimy do naszej gminy”.

Radny Ashley Dearnely powiedział: “Mam przyjemność uczestniczyć w tej uroczystości co roku. Wspaniale jest widzieć nasze miasto zjednoczone i myślę, że mamy szczęście, iż w naszym mieście nie mieliśmy żadnych problemów, takich jak zamieszki w Oldham.”

Dzień Pakistanu upamiętnia rezolucję z Lahore, która nawoływała do stworzenia niezależnych państw dla muzułmanów w północno-zachodnich i wschodnich Indiach Brytyjskich. Wtedy zdecydowano, że powstanie jeden niezależny kraj. Nazwano go Pakistanem.

Tłumaczenie: Grażyna Jackowska
www.rochdaleonline.co.uk

—————————————————————–

Od redakcji: Przypomnijmy, że Rochdale jest miastem, które zdobyło rozgłos w mediach głównie za sprawą gangu gwałcicieli pochodzenia pakistańskiego, który długo działał bezkarnie, ponieważ policja bała się go ścigać z obawy przed oskarżeniem o rasizm. Pisaliśmy o tym tutaj  i tutaj.

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook