Ostre wideo o islamie legalne w Holandii

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prokuratura w Holandii uznała, że wideo Partii Wolności (PVV) Geerta Wildersa na temat islamu nie pobudza do nienawiści ani dyskryminacji.

Prokuratura nie podejmie kroków prawnych w związku z wideo nakręconym przez antyislamską partię przed lokalnymi wyborami, ponieważ zawartość filmu nie jest sprzeczna z prawem. Oficjalną skargę na wideo, transmitowane w publicznych kanałach telewizyjnych, złożyło siedemnaście osób.

Film, który trwa niecałe trzy minuty, zawiera słowa „Islam jest” na czerwono, a pod spodem wyświetlają się wyrażenia takie, jak: przemoc, przymusowe małżeństwo, terror, śmiercionośny, nienawiść do Żydów, nienawiść do gejów. Na końcu ze słowa „islam” ścieka krew.

Prokuratura oświadczyła, że nie uważa wideo za podżegające do nienawiści, dyskryminacji czy  przemocy, ponieważ odnosi się do islamu jako religii, a nie do jej wyznawców. Jedną z osób  krytycznych wobec filmu był premier Mark Rutte. „Myślę, że reprezentuję większość obywateli,  jeśli opiszę ten film jako pozbawiony dobrego smaku”, powiedział, ale odmówił dalszego komentarza.

Geert Wilders z zadowoleniem przyjął decyzję prokuratora, mówiąc, że „prawda o islamie” pojawi się ponownie w czasie antenowym PVV przed wyborami.

JP, na podst.  https://www.dutchnews.nl/

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Film (po holendersku) można obejrzeć tutaj: http://politiek.tpo.nl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook