Ostatnia księgarnia zamknęła się w półtoramilionowym Peszawarze

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W Peszawarze, półtoramilionowej stolicy stanu w północnym Pakistanie, zamknięta została ostatnia księgarnia. Niegdyś miasto miało kilkanaście księgarń i inne ośrodki kultury, w tym centra prowadzone przez zagraniczne instytucje. Stanem rządzą islamiści, którzy zmusili poprzednio teatry i sale koncertowe do zaprzestania działania a partyzantka talibów wysadza w powietrze szkoły, bazary, kościoły i meczety szyickie.

Właściciele zamkniętej księgarni uważają, że za zniknięcie księgarń odpowiadają islamscy terroryści i moda na nowoczesne gadżety, takie jak iPady i iPhony, który wykorzystywane są głównie do grania a nie do czytania. Na froncie zamkniętej księgarni powiesili wielki napis: „Całe społeczeństwo z powodu swej ignorancji opanowuje moralny upadek, bezmyślność, ekstremizm i terroryzm. Biblioteki i księgarnie nic dla takiego społeczeństwa nie znaczą. Dlatego jesteśmy zmuszeni zamknać naszą księgarnię”. (g)

Źródło: Washington Post 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze