Oprawcy z Rotherham nadal bezkarni

| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ofiara molestowania seksualnego z Rotherham alarmuje, że jej oprawcy nadal krzywdzą dziewczęta. „Gemma” mówi: „Ten proceder ma nadal miejsce, a nawet się nasila, choć teraz oprawcy muszą się bardziej pilnować”.

1

W sierpniu 2014 raport Alexis Jay ujawnił 1 400 przypadków molestowania nieletnich w Rotherham w hrabstwie Yorkshire. Wiele z nich trafiło na policję, jednak do dziś ofiary czują, że władze ich zawiodły. „Moi oprawcy do dziś wożą dziewczęta swoimi autami. Są nietykalni” – mówi „Gemma” (pseudonim). Raport Alexis Jay donosił, że setki dziewcząt padło ofiarą brutalnego molestowania seksualnego, głównie przez pakistańskie gangi, a rada miasta Rotherham i policja nie radzą sobie z problemem. Problem długo był bagatelizowany przez władze, między innymi z powodu obaw przed oskarżeniami o rasizm.

Prowadząca program pomocy ofiarom Jayne Senior ujawniła, że w latach 1999-2011 odnotowano 1700 przypadków wykorzystywania nieletnich. Przyznaje, że była przytłoczona dużą liczbą nowych poszkodowanych zgłaszających się po pomoc i radę. Wiele ofiar szuka nie tylko pomocy, ale i sprawiedliwości.

„Gemma” skarży się, że lokalni funkcjonariusze policji pojawili się pod jej domem w pełnym umundurowaniu dając tym samym znać sąsiadom, że kobieta złożyła doniesienie przeciw swoim oprawcom. Po sześciu miesiącach nadal nikt nie został aresztowany, nikt nie usłyszał nawet zarzutów, za to zginęły dowody. Rzecznik policji tłumaczy, że każda sprawa jest analizowana oddzielnie, również pod kątem sposobu kontaktu z ofiarami i ich bezpieczeństwa, zapewnia jednak, że nie wpłynęła żadna skarga odnośnie powyższej sytuacji.

Przewodniczący rady miasta Rotherham Paul Lakin powiedział, że od razu po publikacji raportu profesor Jay podjęto odpowiednie działania. „Zdajemy sobie sprawę, że w przeszłości nie robiliśmy w tej sprawie wszystkiego, co w naszej mocy, za co serdecznie przepraszamy ofiary molestowania. Obecnie ochrona dzieci i wspieranie policji w walce z nadużyciami wobec nieletnich jest naszym priorytetem. ”

GB na podst. http://news.sky.com
www.doncarski.co.uk

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook