Ofensywa wojsk Kaddafiego

Kadafi
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Siły Muammara Kaddafiego wspierane przez artylerię i czołgi zaatakowały kontrolowane przez libijskich powstańców miasto Misrata, około 200 km na wschód od stolicy kraju Trypolisu – poinformowała agencja Reutera powołując się na świadków.

– Bardzo, bardzo ciężkie walki trwają obecnie przy zachodnim wjeździe do miasta. Walki zaczęły się po ataku Brygad Chamisa (nazwanych od imienia syna Kaddafiego) – relacjonuje świadek.

– Niszczą wszystko, co napotkają. Korzystają z artylerii i czołgów. Rewolucjoniści robią, co mogą, by nie dopuścić ich do centrum miasta – poinformował.

KadafiW niedzielę rano libijscy powstańcy odparli kolejny atak sił wiernych Kaddafiemu na Zawiję, miasto położone około 50 km na zachód od Trypolisu.

– Tego ranka nastąpił nowy atak na Zawiję, silniejszy niż wczorajszy. Walki trwały półtorej godziny, (…) z naszej strony zginęły dwie osoby i wielu ludzi zostało rannych. Kontrolujemy sytuację w centrum miasta. Teraz jest spokojnie – powiedział w niedzielę jeden z powstańców.

Powstańcy poinformowali też, że wycofali się z Ben Dżawad, miejscowości usytuowanej w odległości 100 km na wschód od Syrty. Według źródeł medycznych w starciach zginęło dwóch powstańców, a 30 zostało rannych. Trzy osoby są w stanie krytycznym.

– Wycofaliśmy się z Ben Dżawad. Teraz Ras al-Unuf będzie naszą linią obrony. Wczoraj w nocy zwolennicy Kadafiego przedostali się do miasta. Są na dachach. Zaatakowali nas z broni ciężkiej – relacjonuje przedstawiciel miejscowych powstańców.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze