Odciął żonie palce, bo chciała studiować

cut fingers
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zazdrosnemu mężowi z Bangladeszu grozi dożywocie po tym, jak odciął swojej żonie palce u prawej dłoni, ponieważ rozpoczęła studia bez jego zgody.

Rafiqul Islam (30), zawiązał oczy żonie, Hawie Akhter (21) i zakleił jej usta taśmą, mówiąc, że ma dla niej prezent – niespodziankę”. Następnie przytrzymał jej rękę i odciął wszystkie pięć palców. Jeden z jego krewnych wyrzucił palce na śmietnik, żeby lekarze nie mogli ich przyszyć. Islam, który pracuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ostrzegł wcześniej żonę, że poniesie „poważne konsekwencje”, jeśli będzie studiowała.

„Po powrocie do Bangladeszu chciał ze mną porozmawiać”, powiedziała Hawa Akhter dziennikowi „The Times”. „Nagle zawiązał mi oczy i rękę. Zakleił również taśmą usta mówiąc, że da mi prezent. Ale zamiast tego odciął mi palce.”

Mohammed Saluddin, szef policji w Dhace, powiedział, że Islam przyznał się do swego czynu po tym, gdy został aresztowany i zostanie oskarżony o trwałe okaleczenie żony. Obrońcy praw człowieka domagają się dla niego wyroku dożywocia. „Był wściekły. Był zazdrosny, bo on miał tylko osiem klas szkoły, ona wybierala się na studia wyższe”, powiedział Saluddin.

Hawa Akhter oświadczyła, że nauczy się pisać lewą ręką i jest zdeterminowana, by wznowić studia. Mieszka obecnie w domu rodziców.

Atak jest najnowszym z serii napaści wymierzonych w wykształcone kobiety. W czerwcu bezrobotny mężczyzna wyłupał oczy żonie, adiunktowi na uniwersytecie w Dhace, najwyraźniej dlatego, że nie mógł znieść tego, że jej zamierzała podjąć dalszą edukację na Canadian University.

Oprac. PJ
Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2075435/Husband-chops-wifes-fingers-stop-studying-degree.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze