Obama wychwala „islamski patriotyzm”

1
Obama wśród islamistów w Baltimore; Shaikh po prawej, w białej czapce
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W meczecie Islamic Society w Baltimore Barack Obama gromił „niewybaczalną [antyislamską] retorykę polityczną” i nazwał amerykańskich muzułmanów „jednymi z najbardziej szacownych i patriotycznych Amerykanów”.

BBC przytoczyła oświadczenie Białego Domu o tym, że wizyta miała na celu obronę wolności religijnej i przeciwstawić się bigoterii.

Donald Trump, kandydat na prezydenta z ramienia Republikanów, wzywał niedawno do wprowadzania zakazu wjazdu muzułmanów na teren Stanów Zjednoczonych, dopóki rząd nie „zorientuje się, co jest grane”. Wielu ekspertów w tym dyrektor FBI James Comey, wypowiadało się przed Kongresem na temat problemów związanych z wprowadzeniem takiego zakazu.

Obama oskarżył Partię Republikańską o próbę gry na ludzkim strachu oraz stwierdził, że islam jest religią pokoju, której zwolennikiem był sam Thomas Jefferson, czego dowodem ma być fakt, że Jefferson w swoich zbiorach posiadał Koran.

Obama spotkał się również w Baltimore z muzułmańskimi przywódcami, między innymi z imamem Yaseenem Shaikhiem, kaznodzieją, który określa homoseksualizm jako „karygodny”. Naucza on w Islamic Society miasta Baltimore i zarzuca mu się powiązania z radykalnymi ugrupowaniami.

aQ na podst. www.trunews.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook