Nowa „flotylla wolności” spróbuje przełamać blokadę Strefy Gazy

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Organizatorzy „flotylli wolności”, która w nadchodzących dniach ma wypłynąć z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy i próbować przełamać izraelską blokadę morską przygotowali dziesięć statków, w tym dwa handlowe. Popłyną nimi setki ludzi – pisze agencja AP.

Amerykańska agencja w depeszy z Jerozolimy podaje, że organizatorami wyprawy „flotylli wolności”, która wyruszy w rocznicę pierwszej tego rodzaju próby dotarcia z pomocą dla ludności Gazy, to członkowie ponad dwudziestu różnych grup, z których wiele ma charakter europejski.
Wśród kilkuset osób, które zamierzają popłynąć do wybrzeży Strefy Gazy są działacze organizacji humanitarnych, dziennikarze, politycy, pisarze i duchowni.

Jednym z organizatorów jest także turecka organizacja charytatywna IHH, która pomogła w przygotowaniu pierwszej „flotylli wolności”.

Jej wyprawa zakończyła się zabiciem przez wojsko izraelskie na tureckim statku flagowym flotylli Mavi Marmara dziewięciu obywateli Turcji.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze