Nigeria: ponad 70 śmiertelnych ofiar walk islamistów z wojskiem

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Ponad 70 osób poniosło śmierć podczas sobotnich walk radykalnych islamistów z wojskiem i organizacjami paramilitarnym w północno-wschodniej Nigerii – poinformowały władze. W stanie Yobe, gdzie doszło do ataków sekty znanej pod nazwą Boko Haram, zginęło co najmniej 50 osób. Władze wprowadziły tam w sobotę godzinę policyjną.

W stolicy sąsiedniego stanu Borno – mieście Maidiguri co najmniej 3 kościoły legły w gruzach po obrzuceniu ich ładunkami wybuchowymi. Do ataków przyznała się Boko Haram, która dokonała podobnych aktów terroru w ub. roku, także w okresie Bożego Narodzenia. Zginęło wówczas 32 ludzi a 74 zostało rannych

Islamskie bojówki Boko Haram prowadzą na północy Nigerii kampanię zabójstw i zamachów bombowych, domagając się wprowadzenia w Nigerii szariatu. Nazwa Boko Haram oznacza „zachodnia edukacja to świętokradztwo”.

W listopadzie sekta przeprowadziła serię ataków na posterunki policyjne i kościoły w mieście Damaturu i jego rejonie na północnym wschodzie Nigerii. W sierpniu Boko Haram przyznała się do samobójczego zamachu na siedzibę ONZ w stolicy Nigerii – Abudży, w którym zginęły 24 osoby, a 116 zostało rannych.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze