Nierzetelna PAP – list czytelniczki

PAP-logo
| 22 komentarzy|
image_pdfimage_print

Czytelniczka Euroislamu przysłała nam kopię listu, napisanego do kierownictwa Polskiej Agencji Prasowej. List jest elementem akcji, prowadzonej na Facebooku, https://www.facebook.com/events/297239620375706/297382833694718/?notif_t=plan_mall_activity zachęcamy sympatyków naszego portalu do przyłączenia się.

* * *

Szanowni Państwo,

Na swojej stronie podajecie Państwo, że PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. PAP gwarantuje rzetelne informacje przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Niestety, podawane przez Państwa informacje dotyczące konfliktu między Izraelem, a Hamasem daleko odbiegają od dziennikarskich standardów obiektywizmu i rzetelności.

Piszą Państwo o „atakach” Izraela, gdy tymczasem ten kraj nikogo nie atakuje, a broni siebie i swoich obywateli. Piszą Państwo o „bojownikach”, gdy chodzi o terrorystów z Hamasu (jest on uznawany za organizację terrorystyczną m.in. przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone). To Hamas zaatakował Izrael, bo celem tej organizacji nie jest budowa jakiegokolwiek państwa palestyńskiego, a zniszczenie Izraela.

W swoim statucie Hamas powołuje się m.in. na „Protokoły Mędrców Syjonu” (sfałszowany dokument napisany na zamówienie carskiej Ochrany). We wstępie statutu napisano: „Izrael trwa, i będzie trwał tak długo, póki Islam nie zetrze go w proch, jak czynił to z innymi wcześniej.” (Męczennik, Imam Hassan al-Banna, błogosławionej pamięci).”

Inne cytaty: „Nie ma innego rozwiązania problemu palestyńskiego poza świętą wojną Dżihad. Inicjatywy, propozycje i konferencje pokojowe są jedynie stratą czasu, działaniem na próżno” (art. 13), „Dzień sądu ostatecznego nie nadejdzie, dopóki muzułmanie nie staną do walki z Żydami i zabiją ich. Żydzi będą chować się za skały i drzewa, a skały i drzewa będą wykrzykiwać: ‚Muzułmaninie, jest tutaj Żyd ukrywający się za mną, chodź i zabij go’.” (art. 7)

Izraelskie wojska wycofały się ze Strefy Gazy 7 lat temu. Od tamtej pory, zamiast budować zręby państwowości i zapewniać normalne życie obywatelom, Hamas wciąż prowadzi walkę, stawiając sobie za cel unicestwienie Izraela. Państwa czytelnicy nie zdają sobie z tego sprawy.

To nie Izrael jest agresorem i nie ponosi wyłącznej winy za konflikty w tamtym rejonie. Państwa arabskie odmówiły współistnienia Izraela z Palestyną w ONZ w 1947 roku i przygotowały się do wojny, którą w 1948 roku przegrały. Mimo to, na konferencji w Lozannie, odmówiły nadal uznania takiego podziału i konsekwentnie do 1967 roku odmawiały uznania Zielonej Linii za granicę między państwami. W 1967 roku zgromadziły wojska na granicy z Izraelem celem całkowitego zniszczenia tego kraju, co jest potwierdzone choćby przemowami Nasera. Zostały odparte – jednak w 1968 roku na konferencji w Chartumie odmówiły negocjacji, uznania czegokolwiek i pokoju – i nadal dążyły do likwidacji Izraela. W Planie Fazowym OWP czyta się, że celem nie jest współistnienie dwóch państw, tylko całkowite wyzwolenie Palestyny (co oznacza likwidację Izraela).

PAP to rzeczywiście największa agencja informacyjna w Polsce. Przygotowane przez Państwa informacje docierają do wielu innych mediów, a za ich pośrednictwem do czytelników z Polsce i innych krajach. Będąc tak ważnym medium warto przywiązywać większą wagę do staranności i rzetelności w przekazywaniu informacji. Proszę więc o obiektywizm w Państwa materiałach i nie włączanie się w propagandę organizacji terrorystycznych.

Z poważaniem,
(NS – tożsamość znana redakcji)
obywatelka Polski
————————————–

Adresy, na jakie można pisać do PAP:

sekretariat.prezesa@pap.pl

newsroom@pap.pl

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze