Niepoprawne politycznie noże dla niewiernych

Nóż z wyrytym arabskim napisem „niewierny”
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Te noże nie są politycznie poprawne. Każdy z noży wykonanych przez Bryana Batesa produkowany jest ręcznie z damasceńskiej stali (lub innej zgodnej z wymaganiami klienta) oraz ma wybity napis „niewierny” w języku arabskim.

Nóż z wyrytym arabskim napisem „niewierny”
Nóż z wyrytym arabskim napisem „niewierny”

Każdy hartowany jest w wodzie lub oleju z dodatkiem świńskiej krwi, która uważana jest za nieczystą przez muzułmanów.

Bates, 28-letni weteran z Arizony, który służył w piechocie morskiej, mówi, że takie wykończenie broni nie jest spowodowane chęcią urażenia wyznawców Allaha jako takich. Chce on tylko wyrazić swoją pogardę dla ekstremistów, takich jak ci, z którymi walczył w Iraku i Afganistanie oraz dodać odwagi tym, którzy będą używać jego noży w walce. „To zagrywka psychologiczna – sami nazywamy siebie niewiernymi. Jest to obraźliwe określenie, nadane nam przez wroga, jednak nosimy je z dumą” – podkreśla.

Po odejściu w wojska Bates chciał spróbować czegoś nowego i zaczął pracować jako rzemieślnik. Z czasem wszedł na rynek noży sprzedawanych za pośrednictwem Internetu. Jak sam mówi, produkcja każdego noża „ma w sobie coś ze sztuki” i zajmuje od 10 do 40 godzin. Noże produkuje w swojej kuźni, a po 24 godzinach od zakończenia procesu szlifuje ostrze zgodnie z wymaganiami klienta. Na samym końcu przechodzi do etapu, który nazywa „procesem niewiernego”: haruje stal poprzez ponowne podgrzanie noża, a następnie szybko zanurza go w chłodziwie z dodatkiem świńskiej krwi. Napis „niewierny” zaczął dodawać niedługo po tym, jak zajął się produkcją noży.

„Koledzy z mojej kompanii lubili noże. Zacząłem się zastanawiać, co by się stało, gdyby zabierali je do walki” – wyjaśnia Bates. Kiedy zaczął rozkręcać swoją firmę nazwaną “Bates Knives” spodziewał się, że będzie dostawał wiadomości od ludzi, którzy uznają jego postępowanie za obraźliwe. Jednak jak do tej pory wygląda na to, że ludzie rozumieją motywy jego działania.

Były marine nie ma kompleksów na punkcie swojego prowokacyjnego i buntowniczego usposobienia: opuścił szeregi piechoty morskiej jako starszy szeregowy po tym, jak kilkukrotnie dostał upomnienie za „pijaństwo i bójki” na przepustkach. Tuż przed odejściem z armii opublikował wideo, na którym w agresywny sposób komentuje stanowisko senatora McCaina w sprawie Syrii. Jednak zdążył opuścić wojsko zanim McCain cokolwiek odpowiedział.

Bryan Bates w 2005
Bryan Bates w 2005

Służba w piechocie morskiej zmieniła sposób, w jaki Bates patrzy na świat. „Jeśli chodzi o relacje z moimi braćmi z kompani Echo, to wielu z nich straciliśmy podczas służby. Teraz próbuję robić w swoim życiu rzeczy, które w jakiś sposób wynagrodzą mi tę stratę i sądzę, że moi bracia kierują się w życiu tym samym”

Noże można kupić za 100$ – 300$.  Ostatnio Bates przyjął ucznia i obecnie sprzedaje siedem lub osiem noży miesięcznie.

Tłumaczenie: Severus-Snape
Źródło: www.marinecorpstimes.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze