Niemieckie tabloidy drukują powitalne przewodniki po arabsku

1
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemieckie dzienniki „Bild” oraz „Berliner Zeitung” do środowych wydań dołączyły napisane po arabsku przewodniki po stolicy zatytułowane „Witamy w Berlinie”.

1

Czterostronicowe dodatki zawierały mapę z arabskim tłumaczeniem nazw najważniejszych dzielnic wraz z lokalizacją schronisk i innych kluczowych usług przeznaczonych dla uchodźców. Znalazły się w nich także podstawowe niemieckie zwroty, powitania, słownictwo związane z kierunkami i dniami tygodnia.

„Berliner Zeitung” zachęcał czytelników, by po lekturze gazety „wręczyli przewodniki uchodźcom jako prezent”.

Niemieckie media stanęły murem na rządową decyzją otwarcia bram dla bezprecedensowej liczby uchodźców uciekających przed wojną i prześladowaniami z krajów takich jak Syria i Irak.

„Bild”, najbardziej poczytny niemiecki dziennik, w ostatnich tygodniach rozpoczął kampanię pod hasłem: „Pomożemy”.

Inne wpływowe gazety, w tym „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i „Sueddeutsche Zeitung”, również poświęciły wiele kolumn i okładek na słowa poparcia dla pomocy uchodźcom w Niemczech.

Szacuje się, że Niemcy, największa gospodarka Europy, przyjmie w 2015 r. 800 tysięcy osób ubiegających się o azyl – cztery razy więcej niż w roku ubiegłym i zdecydowanie więcej, niż w przypadku jakiegokolwiek innego europejskiego kraju.

Bohun, na podst. www.tribune.com.pk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze